NEWS

31/10/2025

14:15

PiS kieruje zawiadomienie do prokuratury ws. Jońskiego i apeluje do Tuska:

To absolutnie rzecz niedopuszczalna

Mateusz Nowak

- Mówimy tu o nowym członku Platformy Obywatelskiej, Dariuszu Jońskim, bo mamy do czynienia z sytuacją, w której poseł polski, bo wtedy to był jeszcze poseł do parlamentu polskiego, a obecnie europoseł, jest ubierany, jest finansowany, ma finansowane wycieczki, wyjazdy, pępkowe przez grupę przestępczą, przez przestępcę, kryminalistę - powiedział Waldemar Buda.

- To jest absolutnie rzecz niedopuszczalna, żeby poseł, który ma wykonywać mandat w imieniu społeczeństwa, był tak zależny od świata przestępczego, żeby był tak zależny od finansowania czy utrzymywania z pieniędzy, które najczęściej pochodziły właśnie z przestępstwa - kontynuował.

- Dzisiaj kierujemy zawiadomienie do prokuratury, żeby zabezpieczyć ten materiał, który pojawił się w tej redakcji, żeby przesłuchać świadków, krawców, wszystkich sprzedających telefony, sprzedających krawaty, sprzedających okulary - mówił dalej.

- My oczekujemy w tej chwili, aby również premier Donald Tusk podjął decyzję o natychmiastowym zawieszeniu albo wyrzuceniu z partii pana posła Jońskiego - powiedział Piotr Müller.


Mateusz Nowak