NEWS
11/07/2025
12:20
Błaszczak o wniosku dot. referendum ws. paktu migracyjnego:
Mamy już 500 tysięcy podpisów, ale trzeba zebrać ich więcej
- Żeby zatrzymać zagrożenie związane właśnie z paktem migracyjnym, Prawo i Sprawiedliwość od miesięcy zbiera podpisy pod obywatelskim referendum w tej sprawie - powiedział Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.
- Mamy już 500 tysięcy podpisów [...] które umożliwiają złożenie tego wniosku, natomiast uważamy, że trzeba tych podpisów zebrać więcej, mając świadomość tego, że pewnie rząd Donalda Tuska i jego reprezentanci w Państwowej Komisji Wyborczej, będą kwestionować te podpisy - kontynuował.
- Będziemy prezentować na mapie miejsca, w których te podpisy będą zbierane, a więc będzie to internetowa mapa pokazująca, gdzie danego dnia można taki podpis złożyć. Wychodzimy z założenia takiego, że tylko w ten sposób możemy zatrzymać zagrożenie w postaci paktu migracyjnego - mówił dalej.
live
3 dni
3 dni
Tusk: Nie chcę pogłębiania polaryzacji
3 dni
Obniżka VAT na paliwo? Tusk: Trzymamy ten wariant na wypadek, gdyby wojna miała potrwać dłużej
3 dni
Tusk: Niczego tak się nie boją, jak odbudowy naprawdę praworządnego państwa
3 dni
„Po to został prezydentem, żeby obalić Tuska. To też jest chore” — Tusk o Nawrockim
3 dni
„Zwrócili się do mnie dzisiaj prawnicy…” — Tusk pytany o kolejny wniosek o Trybunał Stanu wobec Glapińskiego
3 dni
„Nie ma się co bać bezpośrednich konsekwencji weta. Ja sobie z tym poradzę” — Tusk o SAFE
3 dni
„Jeżeli tak będzie, to w każdym posiedzeniu rządu będzie uczestniczył przedstawiciel prezydenta” — Leśkiewicz o możliwym scenariuszu
3 dni
Tusk: Sytuacja robi się niebezpieczna
3 dni
„Kluczowy etap wielkiego zwrotu, jakiego dokonał Kaczyński i który poprowadził jak za rączkę Nawrockiego” — Tusk o wecie
polecane
"Nie będzie innego". Kaczyński o kandydacie PiS na premiera
polecane
Sejm wybrał 6 sędziów TK
polecane
Sikorski: Czy Meloni chce oddać Włochy, a Orban Węgry pod niemiecki but?
polecane
„Wycofajcie się z tej drogi, bo historia wam tego nie zapomni”. Kosiniak-Kamysz do opozycji i prezydenta
polecane
"Niech pan zlikwiduje centralne biuro antybudżetowe". Bogucki zwraca się do Tuska
polecane
„Cały ten SAFE to jeden wielki przekręt”. Kaczyński o ''decyzji w obronie niepodległości''
polecane