NEWS
18/07/2017
11:07
PiS w błyskawicznym tempie forsuje projekt ustawy o SN i omija komisję
PiS w błyskawicznym tempie forsuje projekt ustawy o SN i omija komisję
Według informacji 300POLITYKI, PiS ma wnioskować o natychmiastowe przejście do II czytania projektu ustawy o SN - tuż po zakończeniu pierwszego. Mówiąc inaczej: ominięte zostaną prace w komisji.
Pozwala na to regulamin Sejmu, który mówi iż Sejm w szczególnie uzasadnionych wypadkach może skrócić postępowanie z projektami ustaw oraz uchwał przez przystąpienie do drugiego czytania niezwłocznie po zakończeniu pierwszego bez odsyłania go do komisji.
Rozmówcy 300 mówią, że jest około 20 poprawek. Teraz trwa I czytanie, blok głosowań zaplanowano na 12:00, choć zapewne będzie opóźnienie. Senat - jak twierdzi Bogdan Borusewicz - już jutro ma zająć się ustawą.
live
92 min.
51 min.
„Spotykamy się na nieformalnej radzie ds. zagranicznych w Kijowie” — Sikorski publikuje zdjęcia
56 min.
„Ma to sens” — Przydacz o prawicowym pakcie senackim
61 min.
Przydacz: Nie tylko PiS umieszczał polityków w TK. Pawłowicz nie udawała, że nie jest politykiem, Markiewicz troszkę udaje
72 min.
Przydacz: Tusk nie chce, aby z prezydentem móc się porozumieć w czymkolwiek
74 min.
„Przywróćmy Polskę jednej prędkości” — Morawiecki publikuje film
79 min.
„Rząd mógł wcześniej obniżyć akcyzę i VAT. Nie zrobił tego, bo ma dziurę Domańskiego” — Przydacz w Kanale Zero
2 godz.
Motyka nie wyklucza ograniczeń w sprzedaży paliw obcokrajowcom
3 godz.
„Na tę chwilę nie ma żadnego ryzyka” — Motyka o dostawach paliwa do Polski
3 godz.
„Ten mechanizm nie jest wbrew jakiejkolwiek branży czy przedsiębiorcy” — Motyka o cenach maksymalnych paliw
polecane
Morawiecki: Jak Sikorski przyjeżdża na CPAC - jest dobrze, jak Nawrocki - niedobrze. To hipokryzja różnych mediów
polecane
Korneluk: Dzisiejsza prokuratura jest prawdziwie niezależna
polecane
„Jest o niczym, jest niekonstytucyjny”. Szłapka o prezydenckim projekcie ws. SAFE 0%
polecane
"To jest skrajna hipokryzja". Domański o propozycji Czarnka dot. VAT-u na żywność
polecane
Błaszczak: Skoro Sowiety upadły, to i reżim Tuska też upadnie
polecane
"To co, tankujemy?". Tusk publikuje nagranie o cenach maksymalnych paliw
polecane