NEWS
15/05/2015
12:32
PEK na briefingu krytykuje obietnice Dudy, uderza w banki: "podtykały umowy kredytowe"
Premier Ewa Kopacz na briefingu krytykuje obietnice Dudy, uderza w banki: "podtykały umowy kredytowe"
PEK O OBIETNICACH WYBORCZYCH: Jeszcze tego roku będziemy tworzyć budżet, składanie obietnic bez pokrycia niszczyłoby finanse publiczne, jest nieodpowiedzialne
O ORDYNACJI PODATKOWEJ: Mam nadzieję, że ordynacja podatkowa przed wakacjami trafi do laski marszałkowskiej.
O PBK: Znam go od lat, to ciepły i przyzwoity człowiek, który kocha rodzinę i swój kraj. Nie jest oderwany od rzeczywistości, wprost przeciwnie. Wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami środowisk, które się z nim nie zgadzały. Przykładem niech będzie ustawa o dialogu społecznym.
O REFERENDUM: Są dwa projekty ordynacji, jest wniosek referendum, będziemy obserwować bieg wydarzeń.
O SONDAŻACH: Wyniki o 21 jedynym miarodajnym sondażem.
O DEBATACH: Chciałabym, żeby pan Duda wytłumaczył swoje słowa, że Polskę trzeba odbudować. Kilka dni temu zdjęto z nas procedurę nadmiernego zadłużenia, GUS podał wzrost PKB o 3,5%, wzrost obrotu handlowego, mimo rosyjskiego embarga, 21 miliardów eksportu żywności, 130 tys. mniej młodych bezrobotnych, wzrost płacy minimalnej o 80%. Chciałabym usłyszeć czemu służą słowa Dudy, że Polska się rozpada, jest w ruinie. Jeśli się robi rzeczy tylko dla krótkotrwałej popularności, to takiemu człowiekowi nie można zaufać.
O PRZEWALUTOWANIU I BANKACH: Minister finansów spotka się z państwem. My chcemy za tę sytuację obciążyć tych, którzy ludziom podtykali umowy kredytowe. Nie można obciążać kredytobiorców, powinni móc rzetelnie spłacać, bez ruinowania ich życia ratami ponad miarę.
live
9 godz.
8 godz.
„Operacje machinacje, które mogą wywołać gwałtowny wzrost inflacji” — Szłapka o propozycji Glapińskiego
9 godz.
Szłapka: Z potoku słów Glapińskiego na konferencji nie wynika gwarancja jakiegokolwiek zysku
9 godz.
Szłapka: Zysk NBP? Nie ma żadnego problemu, żeby wpłacić go zgodnie z procedurami do budżetu. Nie potrzeba żadnego dodatkowego funduszu
9 godz.
Szłapka: Jedyne pieniądze, które są dziś na stole, to pieniądze z unijnego programu SAFE
9 godz.
„Ta ustawa jest o dodatkowej biurokracji” — Szłapka o projekcie prezydenta ws. SAFE 0%
9 godz.
Domański: Trudno jednoznacznie powiedzieć, jaki jest naprawdę plan NBP
9 godz.
„Atmosfera dosyć napięta” — Domański o wczorajszym spotkaniu
13 godz.
„Tak apolitycznego prezesa NBP nie było” — Glapiński o słowach do Tuska
13 godz.
Glapiński: Sprowadzamy kolejne duże ilości złota do Polski
polecane
"Koledzy z PSL, przestańcie być popychadłami Czarzastego i Tuska". Czarnek w Sejmie
polecane
"Przestań stać po stronie zachodnich bankierów rynków finansowych". Morawiecki do Czarzastego
polecane
„Musi wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje”. Czarzasty ogłasza decyzję ws. prezydenckiego projektu ws. SAFE 0%
polecane
W piątek wybór sędziów TK. Czarzasty podaje nazwiska
polecane
"Potrzebne są konkretne decyzje". Propozycje Morawieckiego dla rolników
polecane
Prezydent przekazał generałom decyzję o zawetowaniu SAFE? Bogucki zaprzecza
polecane