Obchody 40. rocznicy Sierpnia 1980. W poniedziałek w Gdańsku odbędą się obchody 40. rocznicy Sierpnia 1980 oraz powstania NSZZ “Solidarność”. Początek głównych obchodów o 15:00 – głos zabierze wtedy m.in. prezydent Andrzej Duda. O 16:55 PAD złoży wiązankę przed pomnikiem Jana Pawła II, a o 17:00 weźmie udział w uroczystej mszy świętej.

PMM w Słowenii. Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w panelu liderów Forum Strategicznego, który odbędzie się w poniedziałek w Bled w Słowenii. Spotka się także z premierem Janezem Janšą. Agenda spotkania premierów obejmuje rozmowy na temat: obecnej sytuacji wywołanej przez pandemię koronawirusa, dwustronnych relacji gospodarczych, Inicjatywy Trójmorza, migracji oraz sytuacji na Białorusi.

Grodzki w Gdańsku. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w poniedziałek w Gdańsku spotka się z Lechem Wałęsą. Ponadto wraz z senatorami złoży kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców, weźmie udział m.in. w uroczystym otwarciu bramy Stoczni Gdańskiej, a takze posiedzeniu senackiej komisji kultury i środków przekazu.

Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. We wtorek na Westerplatte odbędą się uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej z udziałem najważniejszych osób w państwie.W planie są m.in. wystąpienia prezydenta Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka. Z kolei premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu.

Zaktualizowany zakaz lotów. W środę wchodzi w życie zaktualizowane rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Na liście znajdzie się 46 państw, w tym m.in. Hiszpania i Francja

Inauguracja ruchu Trzaskowskiego. – A do wszystkich moich sympatyków apeluję – nie poddawajmy się emocjom. Ja wiem, gdzie płynę i co chce zmienić w Polsce. Jeśli chcecie tam płynąć ze mną – zapraszam. Już 5 września zaczynamy długi marsz nowego ruchu. Dla wszystkich starczy miejsca… – napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku. 5 września wypada w najbliższą sobotę.

Fot. Krystian Maj/KPRM