W ostatnim dniu marca Kancelaria Premiera organizuje w Puławach event poświęcony trzeciej rocznicy wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500+. Z tej okazji zostaną zaprezentowane trzy materiały wideo – jeden z nich publikujemy jako pierwsi na 300POLITYCE.

Jak podkreśla jeden z najbliższych doradców premiera Morawieckiego, to kolejny event, po konferencji dot. VAT i dniu Sołtysa, gdzie Mateusz Morawiecki od początku trwającej kampanii wyborczej narzuca swoje tematy. – Wprowadzenie programu 500+ na pierwsze dziecko wytraca opozycji krytykę programu, a sama KE w tej sprawie nie mówi jednym głosem – mówi.

Nasi rozmówcy tłumaczą, że dzisiejszy event – tak, jak poprzednie z udziałem Morawieckiego – zostanie przygotowany w luźnej atmosferze. – Będzie to swoisty piknik dla dzieci, gdzie wystąpienia Morawieckiego i Rafalskiej mają być jedynie małym akcentem – argumentują. 

Event ma być mocno promowany w social media, na co ekipa KPRM – i szerszej PiS – widocznie stawia w tej kampanii. Do dnia dzisiejszego z budżetu państwa na program Rodzina 500+ trafiło ponad 67 mld złotych.

Fot. KPRM