PiS realizuje program „przebudowy państwa” wbrew Trybunałowi i opozycji – to główny przekaz nowego internetowego spotu Prawa i Sprawiedliwości. PiS jest w nim pokazany jako partia, które chce kompromisu i rozmów z opozycją, ale ta chce z tego sporu wyciągnąć tylko polityczne korzyści. Spot jest internetowy, wkrótce jego przekaz będzie wspomagany kolejnymi działaniami partii rządzącej w sieci.

W klipie pojawiają się główne zrealizowane obietnice rządu, w tym program 500+ i podatek bankowy. Pojawia się też opozycja: liderzy KOD, Ryszard Petru, Roman Giertych, dziennikarze jak Tomasz Lis. Jest też przekaz o „upolitycznionym” TK, który stawa się ponad prawem.

Spot w założeniu polityków PiS – którzy go przygotowali – ma być skrótem głównego przekazu partii na tym etapie sporu o TK. Ma mobilizować własny elektorat w dniu, w którym odbyła się kolejne duża demonstracja. PiS chce za jego pomocą przenieść płaszczyznę sporu z kwestii TK na szersze zagadnienie realizacji reform i programu „dobrej zmiany”.

„Mamy program na który czekają Polacy. Największymi przeciwnikami tej zmiany są ci, którzy obawiają się, że mogą na niej stracić. Zwodzą Polaków, manipulują, mówią o obronie demokracji, ale bronią tego, co było przez 8 lat. TK uprawia politykę i stawia się ponad prawem”