Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni jest tematem inauguracyjnego spotu w kampanii Sławomira Nitrasa, jednego z najbliższych współpracowników premier Kopacz. 300POLITYKA jako pierwsza publikuje klip, w którym Nitras bardzo sprawnie przenosi spor z PiS na ważna część tematyki lokalnej, jaką jest lokalizacja korpusu NATO. Zarówno forma, jak i precyzyjny przekaz klipu sprawiają, że spot łatwo zapada w pamieć i nie ma żadnych wątpliwości co do jego głównego przesłania. To pierwszy spot w tej stylistyce.

Jak mówi Nitras w kluczowej scenie: „Po ustaleniach szczytu NATO w Newport zwiększyło się znaczenie szczecińskiego korpusu. Jego obecność w naszym mieście to nie tylko prestiż dla Szczecina na arenie międzynarodowej, ale też bezpieczeństwo oraz wpływy podatkowe dla miasta. Niestety politycy PiS chcieliby go nam zabrać w inne miejsce np. do Olsztyna”. W spocie wykorzystana archiwalną wypowiedź szefa klubu PiS, Mariusza Błaszczaka. Jak dodaje później Nitras: „PO będzie bronić siedziby korpusu w Szczecinie przed PiS.”Zrobimy wszystko, by nie dali rady””

Nitras w umiejętny sposób łączy sprawy lokalne z tematyką bezpieczeństwa i ostrzeżeniem przed przejęciem władzy przez PiS. Klip niemal na pewno znajdzie się w zestawieniach najlepszych spotów tej kampanii.