W poniedziałek rano Beata Szydło rozpoczyna cykl spotkań w Polsce – to kolejny element inauguracji kampanii parlamentarnej PiS. Pierwsze przystanki Szydłobusa to kilka miejscowości na Mazowszu. To jednocześnie powtórzenie sytuacji z kampanii prezydenckiej, gdy w poniedziałek po sobotniej konwencji Andrzej Duda pojechał po raz pierwszy w podróż Dudabusem. PiS chce wykorzystać w ten sposób impet po konwencji na Torwarze i zainteresowanie mediów Beatą Szydło.

Szydło o 7:30 wystąpi w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24. Później planowana jest konferencja prasowa. Szydło odwiedzi w ciągu dnia m.in. Ostrołękę, Pułtusk, Ostrów Mazowiecką i Maków Mazowiecki. Andrzej Duda w trakcie pierwszej podróży Dudabusem też pojechał na Mazowsze.

PiS planuje intensywne działania kampanijne w najbliższych dniach i tygodniach. 3-5 lipca odbędzie się kongres programowy partii na Śląsku, który ma być następnym etapem startu kampanii parlamentarnej. W niedzielę został też opublikowany pierwszy spot parlamentarny.

fot. beataszydlo.pl