Nowy Jork – a konkretnie Roosevelt Island – to miejsce pierwszwgo dużego wiecu Hillary Clinton w jej walce o Biały Dom. Za kilkanaście minut Clinton w przemówieniu omówi główne tematy swojej kampanii. Doradcy Hillary postawił m.in. na użycie Periscope, aby przyciągnąć uwagę w mediach społecznościowych do tego wydarzenia. Tuż przed rozpoczęciem wiecu sztabowcy Hillary uruchomili jej konto, a krótką zapowiedź całego spotkania nagrała Michelle Kwan, łyżwiarka i medalistka olimpijska, jedna ze zwolenniczek Clinton. To było jednocześnie jej pierwsze wystąpienie w tej właśnie roli.

Kwan w trakcie transmisji mówiła m.in. o głównych wątkach przemówienia Hillary.

Później Kwan rozmawiała m.in. z Johnem Podestą, szefem kampanii Hillary.

To jedno z pierwszych zastosowań Periscope przy tak ważnym wydarzeniu w trakcie rozkręcającej się kampanii prezydenckiej w USA. Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Periscope i livestreaming może być jednym z hitów w tym sezonie politycznym w USA. Wygląda na to, że sztaby podchodzą do tej aplikacji bardzo poważnie. W poniedziałek swój start oficjalnie ogłosi Jeb Bush, który wraca właśnie z podróży po Europie.

Wykorzystanie Periscope do zapowiadania dużych wydarzeń kampanijnych w ten sposób to pomysł, który z łatwością mogą zastosować też sztaby wyborcze w Polsce, publikując np. materiały „behind the scenes” bez udziału mediów.