Była rzecznik rządu Iwona Sulik w rozmowie z 300POLITYKĄ potwierdza, że w maju w księgarniach pojawi się jej książka „Byłam rzecznikiem rządu”. Szczegóły nie są znane. Premiera ma odbyć się w maju, nie wiadomo jeszcze czy przed, czy po I turze wyborów prezydenckich.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Melanż. Informację podał na Twitterze Marcin Leśkiewicz, wydawca poranka TVN24.

Druga – tym razem dużo bardziej niecodzienna, dziwna wręcz – książka z Ewą Kopacz w tle to powieść „Premier Ewa” Lecha T. Romana, która jeszcze w marcu ma ukazać się nakładem wydawnictwa Astrum.

Jak zapowiada wydawnictwo Astrum: – Młody reporter z Warszawy dostaje niecodzienną szansę – na zlecenie gazety ma przeprowadzić wywiad z nowo desygnowaną premier Ewą Kopacz. Rozmowa ma dotyczyć planów szefa rządu, przyjętej polityki na przyszłość i przybliżeniu pozytywnych cech rozmówcy. Dziennikarz jednak solidnie przygotowuje się do spotkania, podczas którego zaczyna zadawać niewygodne pytania odsłaniając tym samym nieznane fakty z życia Ewy Kopacz. W efekcie zostaje wyrzucony z gabinetu premiera. Swojego rozmówcę spotyka jednak w parlamencie, w którym trwa niezwykły spektakl. Obie strony są zaskoczone, nie wiedzą już, gdzie jest granica między rzeczywistością, a wyobrażeniami o niej. Czy ta rozmowa naprawdę się odbyła?

Fot. Wydawnictwo Astrum