Live

W przyszłym tygodniu Sejm zajmie się projektem ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz’15

Na najbliższą środę, 3 kwietnia na 14:30 zaplanowano I czytanie złożonego przez Kukiz’15 projektu tzw. ustawy antykorupcyjnej – wynika z wstępnego harmonogramu Sejmu, który widziała 300POLITYKA. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, propozycja posłów uzyskała szybką opinię BAS i w równie błyskawicznym tempie została skierowana do I czytania.

Projekt Kukiz’15 – jak powiedział kilka dni temu przedstawiciel wnioskodawców Tomasz Rzymkowski cytowany przez Interię – ma na celu „zaostrzenie prawa wobec osób, które dopuściły się przestępstwa korupcji” m.in. poprzez zakaz zajmowania przez takie osoby funkcji publicznych.

Szydło: 1:27 traktuję jako moje zwycięstwo. Wielu polityków siedzących przy stole, wielu szefów rządów zostało oszukanych

Moje zwycięstwo 1:27 jest dla mnie ogromną satysfakcją, bo ja już wówczas, kiedy były wybory na przewodniczącego [RE]… Traktuję to jako moje zwycięstwo. Dlatego że uważam, że wtedy wielu polityków siedzących przy stole, wielu szefów rządów po prostu padło, zostało oszukanych. Oni mieli złudzenia, że to będzie polityk niezależny, niezależny szef, że on będzie właśnie dbał o interesy wszystkich. Wiedziałam doskonale, że to przede wszystkim polityk, który będzie szukał starcia i zwarcia, budował przede wszystkim swoją pozycję – stwierdziła Beata Szydło w rozmowie z wPolsce.pl.

Szydło: Tusk nie potrafił sobie jakoś z tym poradzić, żeby zatrzymać Wielką Brytanię w UE

Opozycja kłamie mówiąc, że PiS chce Polexitu. My nigdy tego nie mówiliśmy i nigdy nie robilismy niczego, co miałoby w ogóle o tym świadczyć. Mogłabym sobie też zażartować, że to wybitny, prominentny polityk Platformy, który sam siebie określał prezydentem Europy, a jest szefem Rady Europejskiej, będzie miał kiedyś na koncie to, że za jego kadencji UE zaczęła się sypać, no bo wyjście Wielkiej Brytanii [z UE], Brexit nie jest niczym innym jak tylko właśnie próbą jakiegoś tam osłabienia UE. Będzie realną próbą, jeżeli do tego dojdzie, i to jeszcze bez umowy. Donald Tusk nie potrafił sobie jakoś z tym poradzić, żeby zatrzymać Wielką Brytanię w UE – stwierdziła Beata Szydło w rozmowie z wPolsce.pl.

Śmiszek: Zostałem zaatakowany przez prawicowe środowiska kiedy powiedziałem, że homofobię trzeba karać. To nie są moje słowa. To są słowa rządu PiS sprzed dwóch lat na forum ONZ

Zostałem zaatakowany przez prawicowe środowiska kiedy powiedziałem, że homofobię trzeba karać. To nie są moje słowa. To są słowa rządu PiS sprzed dwóch lat na forum ONZ. ONZ, Rada Praw Człowieka zarekomendowała Polsce dwa lata temu rozszerzenie kodeksu karnego w kierunku homofobii. I co? Zbigniew Ziobro w 2017 roku zgodził się i obiecał Polkom i Polakom, że kodeks karny będzie zmieniony – mówił Krzysztof Śmiszek w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24.

Śmiszek o słowach posłanki Kruk: Jednoznacznie kojarzą mi się z tym, co hitlerowcy mówili w latach 30-tych

To są słowa haniebne. Ja muszę powiedzieć, że te słowa jednoznacznie kojarzą mi się z tym, co hitlerowcy mówili w latach 30-tych, że są pewne grupy społeczne, które muszą zniknąć z widoku większości – mówił Krzysztof Śmiszek w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24.

Legutko o głosowaniu PO ws. ACTA2: Tam były użyte wszystkie możliwości. Jedni głosowali za, inni przeciw, inni się wstrzymali, a jedni wyciągnęli kartę i w ogóle nie głosowali

Oni [europosłowie PO], to pokazuje tę kakofonię, bo tam były wszystkie możliwości użyte [ws. ACTA2]. Jedni głosowali za, inni przeciw, inni się wstrzymali, a jedni wyciągnęli kartę i w ogóle nie głosowali. Oni chcieli jakoś tak politycznie zagłosować korzystnie, ale okazało się, że wpadli w mocną konfuzję i sygnał z ich stron wyszedł właśnie kakofoniczny – stwierdził Ryszard Legutko w rozmowie z Edytą Lewandowską w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Legutko: Liczę, że po wyborach do PE wiele dobrych rzeczy może się zdarzyć. Pierwszy raz pojawia się szansa złamania monopolu

Liczę, że po wyborach [do PE] wiele dobrych rzeczy może się zdarzyć. Podkreślam cały czas i trzeba o tym pamiętać, że pierwszy raz pojawia się szansa złamania monopolu, bo UE była rządzona przez tę samą koalicję polityczną od 40 lat. Zanim była UE, też była rządzona. To się wreszcie może zmienić – stwierdził Ryszard Legutko w rozmowie z Edytą Lewandowską w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Legutko o ACTA2: Problem jest taki, że te regulacje są bardzo nieprecyzyjne. Przyznał to nawet sam autor sprawozdania

Problem jest taki, że te regulacje [ACTA2] są bardzo nieprecyzyjne. Nawet sam autor owego sprawozdania, nad którym głosowaliśmy i dyskutowaliśmy, przyznał że to nieprecyzyjne. Tam są dwie główne rzeczy. Jedna to tzw. prawa pokrewne, czyli nie tylko autor ma prawa, ale także wydawca i w rezultacie ten wydawca, który ma najwięcej pieniędzy, największą siłę, co prowadzi do wyeliminowania tych słabszych podmiotów. Będziemy mieli dominację gigantów medialnych – stwierdził Ryszard Legutko w rozmowie z Edytą Lewandowską w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Cimoszewicz o zapowiedziach KE ws. podwyżki płac nauczycieli: Opozycja została postawiona w takiej sytuacji, w której nie ma innego wyjścia

Opozycja została postawiona w takiej sytuacji, w której nie ma innego wyjścia. Musi w miarę możliwości potwierdzić, że będzie szanowała te decyzje i będzie robiła wszystko, żeby to kontynuować. To wszystko w sumie nie jest zbyt racjonalne oczywiście, dlatego że nas popycha ku sytuacji przypominającej to, co się wydarzyło w Grecji. Ja jestem za jak najbardziej odpowiedzialnym uprawianiem polityki, ale nie jestem za popełnianiem samobójstwa politycznego – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w”Faktach po faktach” TVN24.

Cimoszewicz: Pamiętajmy żebyśmy stworzyli spójną reprezentację i na poziomie Parlamentu Europejskiego i mam nadzieję kolejnego, nowego rządu

Pamiętajmy, bo w tym roku mamy jedne i drugie wybory, żebyśmy stworzyli spójną reprezentację i na poziomie Parlamentu Europejskiego i mam nadzieję kolejnego, nowego rządu, która będzie kształtowała politykę europejską Polski jako państwa przyjaznego, otwartego, solidarnego z partnerami i sojusznikami – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w”Faktach po faktach” TVN24.

Cimoszewicz: Jeżeli jest taka gotowość, jeżeli jest wystarczająco dużo odwagi, gotów jestem zmierzyć się publicznie w takiej fundamentalnej dyskusji o Europie z Jarosławem Kaczyńskim

Nie przewiduję żadnej debaty w tym okręgu wyborczym, natomiast proszę bardzo, jeżeli jest taka gotowość, jeżeli jest wystarczająco dużo odwagi, gotów jestem zmierzyć się publicznie w takiej fundamentalnej dyskusji o Europie, a nie o wara od naszych dzieci, z Jarosławem Kaczyńskim. On jest byłym premierem, ja jestem byłym premierem. Wierzę, że jest także niezłym znawcą w zakresie spraw międzynarodowych – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w”Faktach po faktach” TVN24.

Jaki: Nie ma wątpliwości. W mojej ocenie, jeżeli Koalicja Europejska wygra wybory, wprowadzi karty LGBT+ w całej Polsce

W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego wybierzemy albo Zjednoczoną Prawicę i silną rodzinę, albo PO-KO Grzegorza Schetyny i osłabianie rodziny w postaci programów typu LGBT+, które są wprowadzane w Warszawie i są politycy w Krakowie, którzy również chcą to robić. Nie miejmy żadnych wątpliwości. W mojej ocenie, jeżeli Koalicja Europejska wygra wybory w całej Polsce, wszędzie wprowadzi karty LGBT+, w całej Polsce. Nie możemy na to pozwolić – mówił Patryk Jaki podczas spotkania z wyborcami.