8 marca Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej. Już po pięciu dniach, 13 marca propozycja została skierowana do I czytania na posiedzeniu Sejmu, a dwa dni później, 15 marca Biuro Analiz Sejmowych wydało opinię – z konkluzji wynika, mówiąc w skrócie, że projekt ustawy jest zgodny z prawem UE i nie jest projektem ustawy wykonującej prawo UE.

Projekt jest już więc gotowy do procedowania, choć termin jego rozpatrzenia nie jest znany, bo nie ma jeszcze harmonogramu najbliższego, dodatkowego posiedzenia. To właśnie m.in. o tym projekcie mówił Paweł Kukiz jako jednym z warunków ewentualnej przyszłej koalicji z PiS. Z kolei Piotr Zaremba pisał ostatnio w DGP, że najnowsza płyta Kukiza jest wyjątkowo mocno promowana przez prezesa PR Andrzeja Rogoyskiego.

Projekt Kukiz’15 – jak powiedział kilka dni temu przedstawiciel wnioskodawców Tomasz Rzymkowski cytowany przez Interię – ma na celu „zaostrzenie prawa wobec osób, które dopuściły się przestępstwa korupcji” m.in. poprzez zakaz zajmowania przez takie osoby funkcji publicznych.