Live

Jaki: Do Warszawy przyjechała zorganizowana grupa przestępcza, która rozkradła nieruchomości warte miliardy

Jaki: Do Warszawy przyjechała zorganizowana grupa przestępcza, która rozkradła nieruchomości warte miliardy

Przede wszystkim rozliczyć złodziejską reprywatyzację [to główny cel], całą mafię. Musimy mieć świadomość tego, że do Warszawy jakiegoś dnia przyjechała zorganizowana grupa przestępcza, która rozkradła nieruchomości warte miliardy złotych. Powyrzucała biednych do ludzi na ulicę i polskie państwo było kompletnie bezradne. Opowiadało, że nic się nie stało, chowało sprawy pod dywan i nie tylko że polskie państwo zostało upokorzone, ale wręcz ta grupa przestępcza wytarła sobie brudne buty  opolskie godło i wartości, państwo. Dlatego ta walka, która dzisiaj się będzie odbywała, to walka niemalże o wszystko, o to, żeby pastwo polskie podnieść z kolan, bo jakaś grupa przestępcza skopała to państwo i upokorzyła – stwierdził Patryk Jaki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Jaki: Jeżeli jakiś świadek nie stawi się przed komisję, to ona i tak będzie podejmowała decyzję

Jaki: Jeżeli jakiś świadek nie stawi się przed komisję, to ona i tak będzie podejmowała decyzję

To jest w tym wszystkim najlepsze. To działa na ich niekorzyść. Jeżeli jakiś świadek nie stawi się przed komisję, to działa na ich niekorzyść. Komisja i tak będzie podejmowała decyzję. Oczywiście, że będzie karany za niestawienie się. Jeżeli ktoś będzie unikał stawienia się przed komisję, to będzie za to ukarany – stwierdził Patryk Jaki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

Gliński o słowach Morawskiego: W Polsce oczywiście mamy kłopot z korupcją

Gliński o słowach Morawskiego: W Polsce oczywiście mamy kłopot z korupcją

– Rozumiem, że to opinia pana Morawskiego. W Polsce oczywiście mamy kłopot z korupcją. Nie zauważyła pani, że mamy? Mi się wydaje, że mamy. Nie wiem, to są być może jakieś uproszczone poglądy pana Morawskiego, bo nie wiem czy rząd jest przeciwko i w jakiej formie homoseksualistom. Mógłbym polemizować z panem profesorem, ale rozumiem, że jest wolność i każdy może się wypowiadać. Być może to zbyt szeroki zakres problematyki, którą podjął profesor jako sędzia TK. Być może powinien być bardziej wstrzemięźliwy – stwierdził Piotr Gliński w rozmowie z Beatą Lubecką w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Gliński o ustawie abonamentowej: W ciągu 2-3 tygodni projekt powinien trafić do Sejmu

Gliński o ustawie abonamentowej: W ciągu 2-3 tygodni projekt powinien trafić do Sejmu

Myślę, że w ciągu 2-3 tygodni ten projekt ustawy powinien wejść do Sejmu – stwierdził Piotr Gliński w rozmowie z Beatą Lubecką w „Gościu Wydarzeń” Polsat News, pytany o tzw. ustawę abonamentową. Jak stiwerdził wicepremier, projektem lada moment ma zająć się Komitet Stały Rady Ministrów.

Gliński: Być może fakt upamiętnienia przez pomniki spowoduje, że nie będziemy organizowali miesięcznic. Trudno mi powiedzieć

Gliński: Być może fakt upamiętnienia przez pomniki spowoduje, że nie będziemy organizowali miesięcznic. Trudno mi powiedzieć

Chcielibyśmy doprowadzić do budowy pomników i wtedy być może fakt upamiętnienia przez pomniki spowoduje, że nie będziemy może co miesiąc organizowali tych wydarzeń. Nie wiem. Trudno mi powiedzieć. To kwestia w zasadzie każdego z tych osób, które się tam spotyka – stwierdził Piotr Gliński w rozmowie z Beatą Lubecką w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Gliński: Dla mnie jest bardzo przykre, że ktoś używa pięknych kwiatów do agresji i napadania na innych

Gliński: Dla mnie jest bardzo przykre, że ktoś używa pięknych kwiatów do agresji i napadania na innych

Dla mnie jest bardzo przykre, że ktoś używa pięknych kwiatów do agresji i napadania na innych. My tam przychodzimy po to, żeby się pomodlić, uczcić rocznicę strasznego wydarzenia, tragicznego i ktoś od pewnego czasu próbuje w tym przeszkadzać w sposób agresywny. Muszę z przykrością jako polityk stwierdzić, że za to są odpowiedzialni liderzy polskiej opozycji. M.in. Grzegorz Schetyna jest za to odpowiedzialny – stwierdził Piotr Gliński w rozmowie z Beatą Lubecką w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Rząd we wtorek o nowelizacji Prawa prasowego i reformie komorników

Rząd we wtorek o nowelizacji Prawa prasowego i reformie komorników

Najbliższe posiedzenie rządu – już po powrocie premier Szydło z Chin – odbędzie się we wtorek o 15:00. Ministrowie zajmą się projektem nowej ustawy o komornikach sądowych oraz o kosztach komorniczych – to tzw. reforma komorników.

Rząd rozpatrzy też projekt nowelizacji Prawa prasowego, zakładający wprowadzenie ustawowych terminów na udzielenie autoryzacji.

W przypadku udzielania wypowiedzi dla dziennika, osoba udzielająca tej wypowiedzi 6 godzin od momentu doręczenia jej (lub upoważnionej przez nią osobie) materiału przewidzianego do publikacji w prasie zawierającego wypowiedź. W przypadku czasopism, termin ma zostać wydłużony do 24 godzin. Po jego upływie dziennikarz mógłby dokonać publikacji wypowiedzi.

Ministerstwo Kultury uważa sankcję karną za nieproporcjonalną oraz nadmierną i proponuje jej uchylenie oraz wprowadzenie odpowiedzialności wykroczeniowej. Zgodnie z projektem, kto publikuje dosłownie cytowaną wypowiedź bez umożliwienia osobie udzielającej informacji dokonania autoryzacji, podlega karze grzywny.

Jaki o komisji weryfikacyjnej: Każdy klub parlamentarny powinien mieć swojego przedstawiciela

Jaki o komisji weryfikacyjnej: Każdy klub parlamentarny powinien mieć swojego przedstawiciela

Tak, jak zapowiadaliśmy i będziemy w tym konsekwentni. każdy klub parlamentarny powinien mieć swojego przedstawiciela. Dokładnie na takim samym parytecie powinno być to oparte, jak komisja śledcza ds. Amber Gold – stwierdził Patryk Jaki na briefingu w Sejmie na briefingu dot. komisji weryfikacyjnej.

PiS prezentuje swoich przedstawicieli do komisji weryfikacyjnej

PiS prezentuje swoich przedstawicieli do komisji weryfikacyjnej

Sebastian Kaleta, Łukasz Kondratko, Marcin Horała i Jan Mosiński to kandydaci PiS do komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Wybór nastąpi za 2 tygodnie, na posiedzeniu 22-24 maja.

Klub PiS wyznaczył wagę ciężka do walki o sprawę fundamentalną, tzn. o sprawiedliwość w Polsce. Można byłoby powiedzieć, że to synteza ludzi doświadczonych, ale również młodych, doświadczonych parlamentarzystów i jesteśmy przekonani, że właśnie w takim gronie, zdeterminowani będziemy walczyli o to, aby podnieść państwo polskie z kolan, które zostało pobite przez mafię reprywatyzacyjną w Warszawie. Jestem przekonany, że ten skład jest gwarancją nie tylko jakości, ale również tego, że państwo odzyska swoją podstawową, najważniejszą funkcję, tzn. będzie potrafiło dbać o ludzi najsłabszych, ale również dbało o sprawiedliwość – mówił Patryk Jaki na briefingu w Sejmie.

Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o tzw. wycince drzew

Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o tzw. wycince drzew

Sejm przegłosował poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o tzw. wycince drzew, kończąc tym samym proces legislacyjny w parlamencie. Prace nad ustawą trwały wyjątkowo długo, choć PiS – jeżeli wymagał tego partyjny interes – potrafił przegłosować nowelizację na jednym posiedzeniu. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

4 posłów PiS nie poparło rządowego projektu: Tadeusz Cymański, Katarzyna Czochara, Józefa Hrynkiewicz i Bartłomiej Stawiarski.

PKW: Przyszłoroczne wybory samorządowe nie powinny być przeprowadzane w dniu Święta Niepodległości

PKW: Przyszłoroczne wybory samorządowe nie powinny być przeprowadzane w dniu Święta Niepodległości

W opinii Państwowej Komisji Wyborczej nie ma przeszkód prawnych i organizacyjnych w przeprowadzeniu wyborów samorządowych w tym dniu. PKW podkreśla jednak, że 11 listopada to dzień Narodowego Święta Niepodległości, a w 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W całym kraju odbywać się będą uroczystości z udziałem władz państwowych i samorządowych, podczas których będą wygłaszane przemówienia.

Mając na uwadze charakter i wagę Święta oraz ewentualne zarzuty dotyczące naruszeń ciszy wyborczej, Państwowa Komisja Wyborcza wyraża opinię, że wybory samorządowe w 2018 r. nie powinny być przeprowadzane w tym samym dniu, w którym odbywać się będą obchody Święta Niepodległościczytamy w stanowisku PKW.

W ocenie PKW wymagana byłaby zmiana Kodeksu wyborczego tak, by organ zarządzający wybory samorządowe – czyli premier – miał możliwość pewnej dowolności określenia terminu wyborów w granicach ustalonych ustawowo.