Ostatni tydzień „Wakacji z Korwinem”? JKM kontynuuje kampanijną podróż nad morzem

Mija tydzień, odkąd Janusz Korwin-Mikke ropoczął swoje kampanijne tournee nad morzem. Jego współpracownicy chwalą się, że wiece JKM – jak podkreślają, organizowane spontaniczne, bez wcześniejszych zaproszeń – przyciągają nawet kilkuset turystów. Na spotkaniu z liderem partii KORWiN w Ustce miało pojawić się 1000 osób. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób organizatorzy tych spotkań są w stanie dokładnie oszacować frekwencję.

Łatwo jednak zauważyć, że eventy z JKM przyciągają nieporównywalnie więcej wyborców niż spotkania z udziałem liderów SLD, którzy w ostatnich tygodniach także prowadzili kampanię na polskim wybrzeżu. Na wiece posłów Sojuszu przychodziło raptem 30-40 osób, Korwin przyciąga zdecydowanie więcej turystów i budzi dużo większe zainteresowanie.

Jak zapowiadali współpracownicy polityka (o planie kampanii JKM pisaliśmy jako pierwsi), nadmorskie tournee miało potrwać dwa tygodnie, więc – jeśli nie dojdzie do żadnych modyfikacji – zakończy się z końcem najbliższego weekendu. Przed nami najgorętsze dni tego lata – a w związku z tym, jeszcze więcej turystów spędzających czas nad morzem –  a to sprawi, że Korwin będzie miał ułatwione zadanie dotarcia do szerszego grona wyborców ze swoim przekazem. Zwłaszcza, że jego eventy trwają do późnego wieczora.

Dziś JKM ma jeszcze zaplanowane spotkania w Łebie (17:30), Białogórze (19:30) i Dąbkach (21:30)

Korwin2

Korwin1