— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Szydło jutro w województwie łódzkim. O 14:00 wystąpienie
Kukiz przed konwencją: 700 komitetów referendalnych i nowy serwis z hasłem “Polska budzi się z naszymi marzeniami”
Palikot: Ruszamy z ruchem anty-JOW, Kukiz to autorytarny populista
Startuje platforma mikrofinansowania NowoczesnejPL
Banasik szefową kampanii referendalnej partii KORWiN
http://300polityka.pl/live/2015/06/26/

— SZEFOWA PLATFORMY WSIADA DO POCIĄGU I OSTRO RUSZA Z KAMPANIĄ – piszemy na 300POLITYCE: “Platforma kontratakuje. “Kolej na Ewę” – jak dowiaduje się 300POLITYKA – to hasło nowego planu podróży premier Ewy Kopacz po kraju. W sobotę o 7 rano szefowa PO wsiądzie do Pendolino i na dwa weekendowe dni uda się na serię spotkań z wyborcami na Pomorzu. PEK ma się także pokazać w prywatnym otoczeniu”. http://300polityka.pl/news/2015/06/26/kolej-na-ewe-szefowa-po-wsiada-do-pociagu-i-ostro-rusza-z-kampania/

— W SOBOTĘ DEBIUT NOWEGO FORMATU WIECÓW PIS: SZYDŁO JAK HILLARY: Jak się dowiadujemy, sztab PiS przygotowuje nowy dla kampanii format wiecu, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany właśnie jutro. Inspiracją miał być wiec, na którym Hillary Clinton zainaugurowała swoją kampanię w Nowym Jorku”. http://300polityka.pl/news/2015/06/26/plan-pis-na-sobote-wiec-w-belchatowie-w-nowym-formacie/

— W SOBOTĘ RUSZA INTERNETOWY PROJEKT SLD O JOW. http://300polityka.pl/news/2015/06/26/sld-startuje-z-internetowa-akcja-o-jow-z-udzialem-m-in-millera-i-gawkowskiego/

*****

FAKTY TVN

— PIERWSZE CZTERY MATERIAŁY O ZAMACHU W TUNEZJI.

— NA TRÓJCE: Informacje o zamachach zaskoczyły unijnych przywódców w Brukseli.

— PIĄTY MATERIAŁ: Tragedia w Dębicy.

— SZÓSTY MATERIAŁ: Wyłapano siatkę pedofilów.

— SIÓDMY MATERIAŁ I ZAPOWIEDŹ ANITY WERNER: Burza po sejmowym “tak dla in vitro”. “Jeśli przejmiemy władzę, zmienimy tę ustawę” – mówi szef sztabu PiS (…) Marian Zembala mówi: “uczmy się wzajemnego szacunku”.

— KS. JÓZEF KLOCH: Dla Kościoła to jest nieakceptowalne, in vitro nie jest metodą leczenia. Wczorajsze głosowanie jest na pewno znaczącym nieposłuszeństwem, nie tylko wobec biskupów, ale i wobec papieża.

— STANISŁAW KARCZEWSKI: To jest zła ustawa, ja na pewno będę głosował przeciwko. Zmienimy tę ustawę tak, że na pewno nie będzie można zamrażać zarodków i żeby partnerskie związki nie mogły korzystać z tej metody.

— MARIAN ZEMBALA: Dobrze, że jest życie, i dobrze, że etyka zyskuje w najwyższym wymiarze. Uczmy się szacunku wzajemnego.

— ÓSMY MATERIAŁ: Taktyczne decyzje – kto na listy wyborcze PO i PiS?

— JAKUB SOBIENIOWSKI O DZIENNIKARZACH: Jak widać wielu stara się pytać, z naciskiem na “stara”.

— ANDRZEJ BIERNAT NA KORYTARZU SEJMOWYM: Mam dużo czasu, mam czas na odpowiedź.

— SOBIENIOWSKI: Wszystko wskazuje na to, że były minister sportu będzie musiał oddać jedynkę na liście PO w Sieradzu nowemu rzecznikowi rządu.

— SOBIENIOWSKI DALEJ: Były minister skarbu Włodzimierz Karpiński też przeżyje taką zmianę. W Lublinie pierwsze miejsce zamiast niego dostanie Joanna Mucha. Ale na jakiejś miejsce [Karpiński] może liczyć, bo w PO narasta bunt wobec pierwszych planów Ewy Kopacz, by nagrani politycy w ogóle nie startowali w wyborach.

— SOBIENIOWSKI O TOMCZYKIEWICZU: Tomasz Tomczykiewicz stracił posadę w rządzie, był nagrany i chce startować – z 1. miejsca w Katowicach.

— TOMCZYKIEWICZ: Nigdy nie byłem w restauracjach za publiczne pieniądze, więc nie mam sobie nic do zarzucenia.

— EWA KOPACZ: Nie słyszałam tej wypowiedzi.

— SOBIENIOWSKI: PEK ma czas do zaprezentowania list kandydatów do pierwszych dni września, jeśli wybory będą w połowie października. Ale już teraz chce znaleźć sposób, by schetynowcy nie wzięli wszystkiego, i by uniknąć jeszcze większego buntu tych, którzy nie zgadzają się na usuwanie z list kandydatów nielegalnie nagranych polityków.

— IWONA ŚLEDZIŃSKA-KATARSIŃSKA: Nie chcę tu wymieniać nazwisk, ale mogę wskazać takie osoby, gdzie tam, gdzie będą wybierani, cieszą się szacunkiem i poparciem wyborców. Więc co to ma być… Czyściec, kara?

— SOBIENIOWSKI: Jarosław Kaczyński będzie miał inny problem przy układaniu list – umieszczenie na nich znanych i rządzących partią radykałów, i to na pierwszych miejscach, może zakłócić kreowany obraz partii odmienionej i umiarkowanej, mówiącej o gospodarce, a nie smoleńskiej zbrodni. Taka jest taktyka.

— KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZEZ TELEFON: To nie jest nawet kwestia chcenia mojego. Jeśli mogłabym się przydać, bardzo chętnie. Jest zadanie – odpędzić PO, ten układ, i to trzeba zrobić.

— SOBIENIOWSKI: O miejsca na listach nie muszą się martwić wiceprezesi partii – Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, którzy mają w PiS zdecydowanie więcej do powiedzenia, niż Beata Szydło, twarz kampanii.

— MARIUSZ BŁASZCZAK: Bez wątpienia są to doświadczeni i wybitni politycy.

— SOBIENIOWSKI: Z Krakowa startować z list PiS będzie Jarosław Gowin. Nie będzie rywalizował ze Zbigniewem Ziobrą.

— GOWIN: Nie będzie żadnej kolizji między nami. Będziemy startowali w innych okręgach.

— SOBIENIOWSKI: Zbigniew Ziobro chciałby startować z Krakowa z wysokiego miejsca do Sejmu, ale Jarosław Kaczyński da mu do miejsce na kieleckiej liście kandydatów do Sejmu, albo Nowy Sącz i wybory do Senatu, nazywanego “izbą refleksji”.

— OSTATNI POLITYCZNY MATERIAŁ: Drużyna Dudy.

— ANITA WERNER: Według informacji TVN24 szefową kancelarii PAD będzie Małgorzata Sadurska. Oprócz niej w KPRP znajdą się także Maciej Łopiński, który ma być szefem doradców prezydenta, Krzysztof Szczerski odpowiedzialny za sprawy zagraniczne i Adam Kwiatkowski, który ma być szefem gabinetu prezydenta.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— TO BARDZO DRAMATYCZNA INFORMACJA – wypowiedź Donalda Tuska na czołówce.

— CZARNY PIĄTEK – pierwszy materiał o atakach w Tunezji, Francji i Kuwejcie.

— DONALD TUSK W MATERIALE MAGDALENY SOBKOWIAK: Jestem tym atakiem bardzo przygnębiony.

— STANISŁAW KARCZEWSKI W MATERIALE KAMILA DZIUBKI O IN VITRO: Na pewno tę ustawę zmienimy, jeśli przejmiemy władze. Nie zgodzimy się na to, by zarodki były zamrażane, wg mnie to jest życie ludzkie. Na pewno nie zgodzimy się na to, by in vitro było w parach niemałżeńskich.

— JANUSZ PALIKOT: Nikt Wam katolikom, ludziom PiS i nie każe stosować in vitro nie każde produkować zarodków z Waszych plemników, odczepcie się od naszych plemników.

— JAROSŁAW GOWIN: To fatalna ustawa.

— IWONA ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA: Dokonają bardzo złej zmiany, ale mam nadzieję, że to się nie zdarzy, bo mam wątpliwosci czy PiS wygra wybory.

— DARIUSZ JOŃSKI: Trzeba zrobić wszystko, by zatrzymać rosnącą w siłą prawicę, bo być może ja dojdą do władzy to zakażą in vitro.

— KARCZEWSKI: Na pewno nie będziemy radykalni.

— PEK W BRUKSELI W ODPOWIEDZI NA PYTANIE O PODATKI: W Warszawie, chodźmy na lotnisko, zapraszam państwa.

— RYSZARD CZARNECKI: To pic na wodę, fotomontaż, albo szczere pokazanie indolencji. PO miała 8 lat na obniżenie podatków, podatki podwyższała, skoro zapowiada to “na pstryk”, to można było to robić wcześniej.

— JUSTYNA DOBROSZ-ORACZ: Można się spodziewać, że to początek licytacji na obietnice.

— JAROSŁAW GOWIN O PROGRAMIE PRAWICY: Jeden z przedmiotów rozbieżności dotyczy trzeciej stawki podatkowej, moim zdaniem wprowadzenie tego, jest kompletnie nieuzasadnione ekonomicznie.

— DOBROSZ-ORACZ: Partia rządząca chce postawić tamę tezie, że Polska jest w ruinie, dlatego jutro premier udaje się w kolejną odsłoną podróży po Polsce, tym razem pod hasłem “Kolej na Ewę”. Szefowa rządu wsiądzie do pociągu i na Pomorzu będzie się spotykać z wyborcami.

— MARCIN MASTALEREK: Najpierw Platforma musi uderzyć się w piersi i powiedzieć: oszukiwaliśmy was przez 8 lat.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— NIEPRZYPADKOWO WŁAŚNIE TUNEZJA JEST WŚRÓD ZAATAKOWANYCH PAŃSTW – wypowiedź Donalda Tuska na czołówce.

— NO ŹLE SIĘ DZIEJE – wypowiedź Ewy Kopacz na czołówce.

— PIERWSZE DWA MATERIAŁY O ZAMACHU W TUNEZJI.

— NA TRÓJCE: Zamach w meczecie.

— CZWARTY MATERIAŁ: Nadzieja dla imigrantów.