Pomysł SLD na kontrę dla sobotniego wydarzenia Kukiza to internetowe dyżury liderów partii o JOW. Jak dowiaduje się 300POLITYKA od 12 do 14 Leszek Miller i inni politycy SLD będą odpowiadać na pytania i przekonywać wyborców w internecie w ramach akcji STOP JOW. W sobotę w siedzibie partii przy ulicy Złotej rusza Centrum Informacyjne #STOPJOW. Rozmowy w różnych kanałach społecznościowych mają prowadzić m.in. Krzysztof Gawkowski czy Paulina Piechna-Więckiewicz. O 12 planowana jest konferencja prasowa i start centrum.

sld23

Dyżury polityków mają być cykliczne w całej kampanii – nie tylko w internecie, ale też w biurach Sojuszu w całym kraju. SLD powołało już komitet referendalny, ma też przygotowany plan całej kampanii, która będzie wymierzona w pomysł wprowadzenia JOW. Sojusz chce wykorzystać polaryzację, którą przyniesie referendum i zbudować wyraźny przekaz przeciwko JOW.

Pomysł internetowych konsultacji to również próba „odzyskania terenu” w internecie, który w trakcie kampanii prezydenckiej był jednym z kluczowych kanałów komunikacji Kukiza i jego zwolenników.