III etap znoszenia obostrzeń. Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższony zostanie limit pasażerów w transporcie publicznym.

Promocja tarczy przez PMM. Premier w tym tygodniu stawia na promowanie tarczy i dalsze spotkania z przedsiębiorcami, którzy otrzymali pomoc na obronę miejsc pracy i swojej pozycji konkurencyjnej – dowiaduje się 300POLITYKA od współpracowników Mateusza Morawieckiego. Jak słyszymy, szef rządu weźmie udział w dwóch dużych wydarzeniach wokół tarczy – pierwszym już we wtorek. Widzieliśmy spot pokazujący skalę tarczy PFR i głos z rodzinnej firmy, którą premier odwiedził w ubiegłym tygodniu.

Plan PAD. W poniedziałek, w 100-lecie urodzin Jana Pawła II, prezydent Andrzej Duda będzie przebywać w Wadowicach i Krakowie. We wtorek i czwartek prezydent odbędzie rozmowy telefoniczne z przywódcami trzech państwa. W środę, z okazji Dnia Rodziny, PAD jedzie do Pułtuska, a w czwartek będzie w fabryce folii – można przypuszczać, że chodzi o zbudowanie przekazu o obronie miejsc pracy. Na najbliższy tydzień planowany jest jeszcze jeden event, ale sztabowcy nie chcą na razie zdradzać szczegółów.

Plany WKK i Hołowni. W poniedziałek Władysław Kosiniak-Kamysz będzie przebywać w Krakowie. Sztabowcy kandydata PSL mówią, że będzie jeździć po kraju, a w tym tygodniu postawi na tematy gospodarcze. W trasie będzie także Szymon Hołownia. We wtorek odwiedzi Kielce i Starachowice, w czwartek – Łódź i Pabianice, a w sobotę – Poznań i Gniezno.

Senackie komisje o ustawie dot. wyborów prezydenckich. W czwartek o 13:00 senackie komisje samorządu terytorialnego i administracji państwowej, praw człowieka, praworządności i petycji oraz ustawodawcza rozpatrzą ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy propozycję PiS rozpatrzy Senat.

Wznowienie obrad ZO SN. Zgodnie z zarządzeniem nowego p.o. I prezesa SN Aleksandra Stępkowskiego, w piątek mają zostać wznowione obrady obrady Zgromadzenia Ogólnego sędziów Sądu Najwyższego, mającego wyłonić kandydatów na nowego I prezesa SN.

Fot. KPRM