Uwzględniając powyższe Rada Ministrów aprobuje projekt i rekomenduje go do dalszych prac legislacyjnych, z zastrzeżeniem uwag poczynionych powyżej – napisał rząd w stanowisku do projektu tzw. ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz’15. Do reprezentowania stanowiska w tej sprawie został upoważniony minister sprawiedliwości.

Rada Ministrów ma co prawda konkretne uwagi – wymienia je w stanowisku liczącym 5 stron – ale ewidentnie widać, że w PiS jest zielone światło do procedowania projektu. Propozycję Kukiz’15 odnotowały wczoraj „Wiadomości”, a gościem Danuty Holeckiej był sam Paweł Kukiz, który był pytany właśnie m.in. o projekt ustawy korupcyjnej.

Projekt był w szybkim tempie procedowany zresztą już od momentu złożenia, o czym pisaliśmy na 300POLITYCE. Teraz Sejm powraca do prac nad nim – posiedzenie komisji nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach w tej sprawie zaplanowano na środę na 14:00. Pierwotnie komisja miała zebrać się w czwartek o 16:00. Posiedzenie zostało odwołane, być może ze względu na blok głosowań po 18:00.

Fot. Sejm