PMM był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM, gdzie zaczął od złożenia życzeń wszystkim mamom: – Najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom, podziwiam ich wielką, wielką rolę, cierpliwość i poświęcenie dla swoich dzieci. Zawsze kłaniam się jak tylko mogę najniżej przed wszystkimi mamami. To jest tak piękna rola i tak piękne zadanie, które wypełniły i wypełniają wobec wszystkich nas, że serce kruszeje.

Powinniśmy świat znów postawić na nogach, nie na głowie, bo turbo liberalna opozycja poucza nas, którzy jesteśmy najbardziej pro społecznym rządem

Pani minister Rafalska robi tak wiele dla spraw społecznych i dla niepełnosprawnych, że chyba powinniśmy znów postawić świat na nogach a nie na głowie. Turbo liberalna opozycja poucza nas, którzy jesteśmy najbardziej pro społecznym rządem, jakie wydatki i gdzie czynić. Jest jakaś wiarygodność potrzebna w polityce. Ludzie o kamiennych sercach, którzy niszczyli PGR-y w latach 90-tych, zakłady pracy, bezrobocie 25%, zrobili nic, albo prawie nic w sprawach społecznych naprawdę nie powinni pouczać, bo wtedy diabeł ubrał się w ornat i na msze dzwoni.

Moim ogromnym pragnieniem jest aby ten protest się zakończył.

Moim ogromnym pragnieniem jest aby ten protest się zakończył. Proszę zauważyć jak wiele zrobiliśmy w trakcie tego protestu, ale i przedtem w kontekście programu Dostępność plus, szerokiego programu, który wprowadzamy od pół roku ale i podniesienie renty i dodatek rehabilitacyjny w takiej formule, że ta kwota, której panie sobie życzyły jest nawet przekroczona. Bo każdy potrzebuje dla swoich niepełnosprawnych czy to protez, czy wózków, czy pieluchomajtek. 

Trzeba pewnego wyciszenia. Porównywanie tego do ultraliberalnej opozycji, która niewiele albo nic nie zrobiła jest szczególnie nie na miejscu

Tam jest bardzo dużo emocji i staramy się jak najbardziej w dialogu, w kompromisie. Wyciągamy rękę i rozmawiamy z tymi osobami i również środowiskami osób niepełnosprawnych. Dostałem wczoraj list od bardzo reprezentatywnych środowisk niepełnosprawnych, od stowarzyszeń które apelują o zakończenie tego protestu. Niepełnosprawni doceniają, że nasze rządy zrobiły dla nich w ciągu 2,5 roku więcej niż wcześniej. Mam ogromną nadzieję, że się zakończy, bo coraz więcej ludzi widzi, widzą te mamy, widzą osoby niepełnosprawne w całej Polsce z którymi rozmawiamy. Bardzo wiele jest osób które starają się mediować z sercem na dłoni. Trzeba pewnego wyciszenia. Porównywanie tego do ultraliberalnej opozycji, która niewiele albo nic nie zrobiła jest szczególnie nie na miejscu. 

PMM szczególnie chwali ministra-koordynatora ds służb

Dziennikarze mają pełne prawo do wyrażenia swoich poglądów i wyobrażeń i mam wrażenie, że czasem wiedzą o planach premiera, więcej niż sam premier. Mam znakomitą współpracę z tymi ministrami, których pan wymienił i tymi, których pan nie wymienił. Przede wszystkim pojawiły się ostatnio takie brutalne i wprost ataki na ministra-koordynatora. Nasza współpraca z ministrem Kamińskim nie tylko układa się bardzo dobrze, ale jestem bardzo wdzięczny panu ministrowi i służbom: ABW i CBA za przebudowę głęboką, za postawę patriotyczną ale i ogromną skuteczność przy tych szczupłych czasami środkach, które mają. Współpraca jest znakomita i mam nadzieję, że przez wiele lat taka będzie. Premier oczywiście stale ocenia pracę ministrów i to jest najbardziej naturalny system.

PMM o zdrowiu prezesa PiS: Już jest dobrze a ma być bardzo dobrze i ma wyjść ze szpitala

Najważniejsze rzeczy konsultuję. Rozmawiamy ze sobą, zwykle przez telefon, ponieważ ma kontuzję pewną i jest leczony, ale mam przekonanie, że już wszystko będzie na tyle dobrze, że będzie mógł wyjść ze szpitala. Już jest dobrze a ma być bardzo dobrze i ma wyjść ze szpitala. Wszystko jest na bardzo dobrej drodze. 

PMM o cenach paliw: Widzę też odpowiedzialność firm paliwowych i polskich i zagranicznych i to jest zachowanie odpowiedzialne, bo starają się mitygować wzrost cen

To w 100% zależy od 2 czynników: sytuacji geopolitycznej i siły dolara. Nie ma to najmniejszego związku, zero związku z tym co się dzieje w polityce polskiej. To konsekwencja wypowiedzenia układu z Iranem, niepokoje na Bliskim wschodzie i zaciskająca się polityka pieniężna w Stanach zjednoczonych. Rząd patrzy na to, reaguje i staramy się, żeby wszystko było w jak największym porządku. Widzę też odpowiedzialność firm paliwowych i polskich i zagranicznych i to jest zachowanie odpowiedzialne, które starają się mitygować wzrost cen. To nie jest nasza rola, bo to są prywatne firmy, lub częściowo prywatne i mają swoje niezależne zarządy i rady nadzorcze. O ile cena ropy powinna urosnąć o 60%, bo tyle wzrosła cena baryłki, to cena na stacjach wzrosła o 10-15%.  I to jest ta akcja, o którą pan mnie dopytuje. 

PMM o funduszach strukturalnych: Będziemy twardo stawiać nasze interesy i wygramy tutaj

My mamy błędne wyobrażenie, że nasza gospodarka zależy od środków unijnych. Na szczęście w coraz mniejszym stopniu będzie zależała od środków unijnych. Na skutek ogromnych zapóźnień III RP i PRL brakuje nam infrastruktury, dlatego będziemy bardzo twardo walczyć o fundusze strukturalne i na politykę rolną. szczególnie Podkreśliłem wczoraj w rozmowie z premier Rumunii, że Polska organizuje i koordynuje te działania. Będziemy twardo stawiać nasze interesy i wygramy tutaj. 

Nie mamy takich planów przesunięcia – PMM dementuje spekulacje o przesunięciu wyborów samorządowych na wiosnę.

PMM ogłasza okrągły stół w piłce nożnej i chwali oprawy meczów

Mogę tutaj ogłosić, że już we wtorek organizujemy okrągły stół. Choć to słowo sprzed prawie 30 lat nie kojarzy mi się najlepiej, ponieważ wtedy nie byłem takim zwolennikiem za bardzo okrągłego stołu, no ale zamykam nawias. Będzie to okrągły stół z szefami klubów występujących w Lidze europejskiej, eliminacjach do Ligi mistrzów. Pan minister Brudziński, minister Bańka, szef PZPN. Pamiętny mecz Liverpoolu z Juventusem, kiedy Boniek grał w Juventusie, gdzie były tragicznie zakończone zmieszki. My chcemy już tylko zadecydować jak daleko się trzeba posunąć, ale w kompromisie i w zgodzie ze środowiskami kibicowskimi, środowiskami zarządczymi piłką możną. Zakazy wstępu i to dożywotnie w Wielkiej Brytanii, są bardzo drakońskie kary, we Francji też bardzo wysokie kary za złamanie przepisów stadionowych wnoszenie pewnych przedmiotów. Chcemy to zrobić w porozumieniu z PZPN, ekstraklasą i prawdziwymi kibicami. Chcę żeby stadiony były miejscami, gdzie mogą przychodzić mamy z dziećmi i tak chcę w dzień matki to powiedzieć – mówił premier Mateusz Morawiecki w RMF FM.

– Oprawy są przepiękne, pamiętam wiele opraw, na pewno zasłużyły się do utrzymania, przywrócenia pamięci historycznej – dodał PMM.