Wystarczy, że użytkownik Snapchata podświetli obrazek duszka z logo KPRM, próbując zrobić mu zdjęcie i automatycznie zacznie śledzić profil premier Beaty Szydło na szybko zdobywającym popularność serwisie społecznościowym.

Na koncie KPRM na Snapchacie będzie można prawie na żywo śledzić rozpoczynającą się właśnie wizytę premier Szydło w Nowym Jorku. Premier Szydło i jej kancelaria dołączą do 16 innych liderów państw i międzynarodowych instytucji – którzy według opublikowanego w tym tygodniu raportu agencji Burson-Marsteller – posiadają aktywne konta na Snapchacie.

Tuż przed wylotem samolotu z polską premier do USA, odpowiadający za nowe technologie i innowacje minister w KPRM Paweł Szefernaker i jego zespół pokazują nam kupioną za grosze w  kamerę 360 stopni, która wylatuje, by relacjonować wizytę Szydło w USA. Poprzednie ekipy kupowały gotowe materiały video od prywatnej telewizji.

– Premier Beata Szydło przywiązuje dużą wagę do nowoczesnych form komunikacji jakie stwarza internet, stąd kolejny kanał kancelarii premiera w mediach społecznościowych – mówi nam Szefernaker.

Po wejściu na „historię” na profilu premier Szydło, który widzieliśmy jako pierwsi pojawia się kilkusekundowe video z korytarza prowadzącego z wejścia premierowskiego do KPRM oraz widok z sekretariatu szefowej rządu.

Screen Shot 2016-04-20 at 15.35.08

Z polskich polityków na Snapchacie od jego samego początku obecne są: Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka oraz prezydent Słupska – Robert Biedroń. Wysyłają oni od kilku do kilkunastu snapów w ciągu doby, nie tylko tłumacząc swoje działania, ale też pokazując jak z rodzinami i bliskimi spędzają czas wolny. Przedstawiają m.in relacje z posiedzeń Rady Europy, manifestacji KOD-u, ale też o 6 rano z zajęć cross fitu, a w weekendy z biegania po plaży i wycieczek z dziećmi na rowerze, albo rodzinnego pieczenia chleba. W kampanii ze Snapchata korzystał Marcin Kierwiński, ale zaraz po wyborach o aplikacji zapomniał.

Z danych  Snapchata wynika, że w marcu br. z platformy korzystało codziennie około 100 mln użytkowników. Każdego dnia pliki wideo w aplikacji odtwarzane są 8 mld razy. Każdy wysłany w aplikacji „snap” znika z aplikacji po upływie doby.

Nicki polskich polityków na Snapchacie:

premier_rp
agapomaska
barbara.nowacka
robertbiedron
ryszardpetru

Instytucje które można znaleźć „po nazwie użytkownika”

Rada Europejska: EUCouncil
rząd francuski: GouvernmentFR
prezydent Francji: François HollandeFR
prezydent Argentyny: MauricioMacri
rząd Irlandii: MerrionStreet
prezydent Irlandii Michael Higgins: PresidentIRL
StateDeptUSA
UKForeignOffice
WhiteHouse
United-Nations
UNGeneva
UNICEF
Davos: weforum
Parlament Europejski: europarl
Europejska Agencja Kosmiczna: eurospaceagency

Można też śledzić autora tekstu!  lukaszmezyk