Cotygodniowy mail o pracach rządu i nowa strona premier Szydło – to projekty internetowe, które uruchamia dziś KRPM. „List od premiera” to uzupełnienie kanałów komunikacji w mediach społecznościowych stosowanych przez Kancelarię do tej pory. Mail będzie wysyłany co tydzień, ale ma być też stosowany po ważnych wydarzeniach, jak np. posiedzeniach Rady Europejskiej – zawsze wtedy, gdy potrzebne będzie szybkie przekazanie istotnego komunikatu.

Jak mówi premier Szydło w podcaście:

„Internet jest dla mnie bardzo ważny. Rząd rozwija komunikację społeczną przez Facebook, Twitter, Instagram. Dziś wprowadzamy nowe narzędzie. Każdy, kto chce otrzymywać najświeższe informacje o tym, co robi mój rząd, może zarejestrować się na stronie beataszydlo.gov.pl. Będzie dostawać informacje na skrzynkę mailową te informacje. Bądźmy w kontakcie!”

Jak mówi nam Paweł Szefernaker, odpowiadający za projekt: „Ten mail ma wyróżniać nowoczesna forma. Projekt ma wzmocnić bezpośredni kontakt z obywatelami, zwłaszcza tymi, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych”.

Z podobnych rozwiązań korzysta np. Biały Dom, który codziennie informuje, co ważnego dzieje się w administracji prezydenta Obamy. Mail pozostaje w USA jednym z najważniejszych kanałów komunikacji, również w czasie obecnej kampanii prezydenckiej w USA, gdzie właśnie za pomocą maila przekazywanych jest np. najwięcej apeli o zbieranie pieniędzy i głosowanie w konkretnych prawyborach. Dlatego wydaje się naturalne, że KPRM postanowił rozbudować swoje kanały komunikacyjne o to właśnie narzędzie.