Spotkanie z samorządowcami to początek nowego cyklu spotkań i konsultacji organizowanych przez KPRM w kluczowym okresie wdrażania programu Rodzina 500+. Każde spotkanie – poza budową przekazu politycznego – ma też adresować konkretne problemy i wątpliwości grup, od których zależy start tej flagowej propozycji rządu. We wtorek – jak dowiaduje się 300POLITYKA – premier Szydło i minister Rafalska spotkają się w KPRM z przedstawicielami banków.

Przekaz tych spotkań będzie oparty na dzisiejszym. Jak mówiła w poniedziałek premier Szydło:

„To pierwszy po 1989 roku tak kompleksowy program, z którym łączymy tak wielkie nadzieje. Będzie to wsparcie materialne dla tych wszystkich rodzin, które tego oczekują. (…) Program 500+ już niebawem będzie praktycznie realizowany i bardzo się cieszę, że przy współudziale samorządów. To z jednej strony pokazanie tego, ze wszędzie tam, gdzie na co dzień obywatele mieszkają, mogą realizować program, z którym łączą tak wielkie oczekiwania”.

Spotkania mają pokazać też, że rząd pomimo sporu wokół Trybunału nadal „robi swoje” i zajmuje się kluczowymi obietnicami z expose. Po spotkaniu z bankowcami, projekt 500+ powróci w przyszłym tygodniu, bo premier Szydło w czwartek i piątek jest w Brukseli, na spotkaniu Rady Europejskiej. W następnym tygodniu rząd wróci do programu 500+ poprzez kolejne wydarzenia tego typu.

Dodatkowo spotkanie z przedstawicielami banków ma pokazać, że rząd ma wsparcie też od dużego biznesu. We wtorek zostaną pokazane konkretne propozycje i elementy współpracy, które łączą banki oraz ich systemy elektroniczne z wdrożeniem i działaniem programu Rodzina 500+.

fot. KPRM