Można przypuszczać, że już w tym tygodniu Andrzej Duda podejmie decyzję w sprawie tzw. małej ustawy medialnej. Marek Magierowski wczoraj w TVN24 stwierdził, że prezydent ustawę może podpisać nawet w poniedziałek. Nowelizacja wchodzi w życie następnego dnia po ogłoszeniu, więc podpis PAD rozpocznie proces wymiany władz mediów publicznych – TVP i Polskiego Radia. Prezydent najpewniej podpisze też nowelizację ustawy o służby cywilnej.

We wtorek, na pierwszym styczniowym posiedzeniu rząd przyjmie Założenia Polskiej Polityki Zagranicznej na 2016 rok, opracowane przez MSZ. Na podstawie tego dokumentu, szef polskiej dyplomacji przedstawi w Sejmie założenia polskiej polityki zagranicznej. Tzw. coroczne expose szefa MSZ po raz pierwszy wygłosi Witold Waszczykowski.

Ponadto na wtorkowym posiedzeniu szefowa KPRM Beata Kempa przedstawi informację na temat projektów ustaw planowanych do rozpatrzenia przez rząd, wraz z wykazem prac legislacyjnych.

W porządku obrad są także projekty, których nie można znaleźć w Rządowym Centrum Legislacji. To nowelizacja Kodeksu postępowania karnego oraz nowelizacja ustawy o drogach publicznych, ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym.

W piątek w KPRM odbędzie się noworoczny tweetup z udziałem premier Szydło, jej doradców oraz ministrów.  To – jak pisaliśmy na 300POLITYCE – element szerszego planu komunikacyjnego rządu, który doradcy premier nazywają „medialną i komunikacyjną ofensywą”. Na tweetup mają być zaproszeni liderzy opinii i dziennikarze, będzie pierwsze tego typu spotkanie z udziałem kluczowych przedstawicieli władz.

W tym tygodniu nie zbiera się Sejm i Senat – to pierwsza przerwa od kilku tygodni. Zbierają się za to sejmowe komisje, które we wtorek rozpoczynają prace nad projektem budżetu państwa na ten rok. Dodatkowo we wtorek prezes NBP na KFP przedstawi założenia polityki pieniężnej na 2016 rok.

Fot. Facebook Andrzeja Dudy