Seria nowych klipów z poparciem ważnych w PO osób to pierwsza z serii nowych kampanijnych projektów Tomasza Siemoniaka w tym tygodniu. Jego przekaz do końca kampanii ma być – jak się dowiadujemy – oparty m.in. na tym, że Siemoniak będzie najlepiej potrafił współpracować z opozycja, jak np. przed marszem KOD. W klipie inauguracyjnym – który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza – do głosowania na Siemoniaka zachęca Henryka Krzywonos, która podkreśla jednocześnie, że to właśnie były minister obrony będzie potrafił scalić PO.

Projekt z klipami z poparciem – podobnie jak kolejne przygotowywane w tym tygodniu – mają ułatwić Siemoniakowi przejęcie inicjatywy w kampanii.

Jak słyszymy, sprawa współpracy z opozycją pojawia się bardzo często na spotkaniach Siemoniaka z szeregowymi członkami PO. Z rozmów z członkami PO wynika też, że chcę by opozycja zamiast walczyć między sobą razem przeciwstawiła się rządom PIS. Siemoniak liczy na to, że jego koncyliacyjny przekaz i wizerunek będą tu atutem. To będzie jeden z kluczowych elementów, które mają podkreślać jego zwolennicy – podobnie jak on sam – w tym decydującym etapie kampanii wewnętrznej w partii.