Beata Szydło otworzyła w niedzielny poranek restaurację „Ewa i Przyjaciele”. To najnowszy kampanijny pomysł PiS. Lokal znajduje się przy ul. Miodowej w Warszawie i ma być w godzinach 9-15 dostępny dla mediów i mieszkańców miasta. PiS uruchamia w ten sposób akcję przypominania o aferach Platformy.

Jak mówiła Beata Szydło:

„Gdy wpiszecie w wyszukiwarkę internetową hasło „afery PO”, to otrzymacie długą listę wydarzeń, które miały miejsce przez ostatnie 8 lat, a których ostatnio zapominamy. Zaczęło się od afery hazardowej, później była afera stoczniowa, infoafera, afera NIK, afera PSL – o tym wszystkim będziemy państwo w tej restauracji przypominać. Jedna afera goniła drugą. Obecna władza, bohaterowie tych wydarzeń robili wszystko, by zamieść afery pod dywan. Mówili, że nic się nie stało”

Jak podkreślała:

„To wszystko pokazuje patologię rządów PO-PSL. To symbol tych rządów. Uczestniczyli w tych aferach politycy związani z obecnym układem władzy. To był skok na kasę, to było kręcenie lodów. Po to, by w szemrany sposób dorobić się kosztem państwa. I mówię bardzo wyraźnie: czas z tym skończyć”

PiS opublikowało też klip na Vine z eksponatami w „restauracji”.

SZYDLOND2