„Czy to była noc, czy dzień, zawsze pomagała ludziom”, „Drzwi u niej się praktycznie nie zamykały”, „Odważna”, Pięć zwykłych kobiet z Szydłowca wspomina Ewę Kopacz w spocie, który jako pierwsza publikuje 300POLITYKA, a który od środowego wieczora będzie nadawany w stacjach telewizyjnych.

Pomysłem strategów PO jest pokazanie Ewy Kopacz jako kobiety autentycznie zainteresowanej sprawami zwykłych ludzi i motywowanej od lat chęcią niesienia im pomocy bez względu na okoliczności.

W zaskakującym, emocjonalnym spocie szefową rządu wspomina 5 kobiet które obserwowały pracę Ewy Kopacz w rodzinnych stronach, jako matki dzieci, pacjentki, czy współpracownice w lokalnej przychodni. Kobiety opowiadające o Kopacz sfilmowane zostały we własnych, skromnych mieszkaniach.

„Trudno ocenić jej 30 lat pracy tutaj, bo dużo zrobiła” – mówi łamiącym się głosem kobieta, która pracowała z Ewą Kopacz jako lekarzem.

W spocie pojawiają się migawki ze spotkań Ewy Kopacz w ramach akcji Kolej na Ewę. Zdaniem rozmówców 300POLITYKI, spot, obok billboardu z hasłem „Słucham, rozumiem, pomagam” to dopiero początek mającej trwać miesiąc kampanii wizerunkowej PEK.

Screen Shot 2015-07-15 at 13.35.29Screen Shot 2015-07-15 at 13.41.30