O 11:00 sejmowa komisja zdrowia rozpatrzy i zaopiniuje zgłoszony przez KO wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy wnioskiem największej partii opozycyjnej zajmie się Sejm.

O 15:00 Sejm wznowi obrady. Jedyny zaplanowany punkt to 2,5-godzinny blok głosowań, w trakcie którego zostaną rozpatrzone poprawki Senatu do ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego. Po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw wspomnianej ustawy, marszałek Sejmu będzie mogła zarządzić wybory prezydenckie.

Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w województwie mazowieckim. O 12:30 PAD weźmie udział w ogłoszeniu inauguracji programu „Moja woda”. Kolejne wypowiedzi prezydenta planowane są na 14:10 w Tyszkach Nadborach i 15:00 w Troszynie.

O 10:30 w Namysłowie odbędzie się sptoaknia Szymona Hołowni przy kawie z samorządowcami ze stowarzyszenia Przyjazny Samorząd, o 11:00 – spotkanie otwarte z mieszkańcami, a o 12:00 – briefing prasowy. O 15:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Dzierżoniowa, o 16:30 – z mieszkańcami Świdnicy.

Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, prawdopodobne dziś odbędzie jest duże wydarzenie, podczas którego premier Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia i lekarzami przedstawi, jak system ochrony zdrowia radzi sobie z pandemią oraz jakie działania są podejmowane, żeby przygotować się do ewentualnej kolejnej fali rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szef rządu ma ponadto w dzisiejszym planie video konferencje z Grupą Wyszehradzką oraz z szefem Rady Europejskiej.