O 9:30 w Sosnowcu odbędzie się konwencja Koalicji Obywatelskiej z udziałem kandydatki KO na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny.

O 10:15 w Gdyni odbędzie się konwencja Lewicy z udziałem m.in. Adriana Zandberga, Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia oraz liderek list w Gdańsku i Gdyni – Beaty Maciejewskiej i Joanny Senyszyn.

O 12:00 w Katowicach odbędzie się konwencja z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, na której mają zostać przedstawione szczegóły zmian dot. ZUS, co od kilku dni zapowiadają politycy PiS. jak pisaliśmy na 300POLITYCE, premier Mateusz Morawiecki ogłosi „Piątkę dla przedsiębiorców”. Pięciopunktowy plan – zgodnie z wersją, który widziała 300POLITYKA – zawiera m.in. tzw. 500+ dla firm, czyli mały ZUS dla małych przedsiębiorców. Kolejna konwencja z udziałem prezesa PiS odbędzie się o 16:00 w Wadowicach.

O 14:00 w Warszawie odbędzie się konwencja Konfederacji, na której zostanie przedstawiony m.in. pełny program wyborczy. Także dziś kandydaci PSL-Koalicja Polska podpiszą „Pakt dla zdrowia” i zaapelują o podpisanie paktu do innych komitetów wyborczych. Konferencje w tej sprawie odbędą się w 12 miastach – w Warszawie o 10:00.

Spotkania z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbędą się o 15:30 w Rudzie Śląskiej, o 16:45 w Mysłowicach i o 18:00 w Bieruniu.

09:30 – konwencja Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Grzegorza Schetyny

10:00 – konferencja Władysława Teofila Bartoszewskiego i Jakuba Stefaniaka w sprawie „Paktu dla zdrowia”

10:15 – konwencja Lewicy w Gdyni z udziałem Adriana Zandberga, Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia oraz liderek list w Gdańsku i Gdyni

12:00 – konwencja PiS w Katowicach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

14:00 – konwencja Konfederacji w Warszawie

15:30 – spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Rudzie Śląskiej

16:00 – konwencja PiS w Wadowicach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

16:45 – spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Mysłowicach

18:00 – spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Bieruniu