– Wkrótce najważniejsze wybory, teraz od paru lat, samorządowe, 21 października, bardzo ważnego aktu wyboru naszych gospodarzy. Gospodarzy, którzy mają służyć naszym małym ojczyznom. Tak, jak pokazaliśmy, co można zrobić, rzeczywiście zmieniając Polskę w ramach naszej polityki społecznej. Przywróciliśmy elementarną sprawiedliwość. Program 500+, programy dla seniorów, wyprawka, Dobry start. Te programy społeczne przywróciły godność wielu ludziom. Ale także podjęliśmy rękawicę rzuconą przez mafie VAT-owskie. To był taki rak, który niszczył organizm naszego państwa. W niewidoczny sposób pozbawiał dochodów milionów rodzin. Kompetentni ludzi, rzetelni, profesjonalni, skuteczni, zmierzyli się z tą hydrą, z tym strasznym złem, które panowało w państwie polskim i przynajmniej w znacznym stopniu odnosimy zwycięstwa. Tam są te pieniądze. Jak śmiali się nasi poprzednicy, zakopane. Tych, których miało nie być, które miały spowodować, że tutaj będzie bankructwo. My te pieniądze wyrwaliśmy i daliśmy ludziom – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Winnicy.

Kolejna rzecz, którą zmieniliśmy, to przywrócenie elementarnej sprawiedliwości historycznej. Dla naszych bohaterów, nazwanie zła złem, a dobra dobrem, deklaracja, która  podpisaliśmy i która przywraca prawdę historyczną i wreszcie również niezależna, suwerenna polityka zagraniczna, w naszym własnym interesie. Która odnosi ogromne sukcesy, na Radzie Europejskiej – mówił dalej. – Przywróciliśmy sterowność polityki zagranicznej państwa – stwierdził PMM.

Musimy wybrać dobrych, skutecznych, uczciwych gospodarzy, bo taka zmiana, jaka okazała się możliwa w całej Polsce, jest możliwa również w samorządach, sejmikach, bo sejmiki, urzędy marszałkowskie to bardzo ważny partner dla rządu, do zmiany naszej rzeczywistości lokalnej. A o to tutaj chodzi, żebyśmy podnosili standard życia Polaków do poziomu europejskiego – mówił dalej szef polskiego rządu.