— 25% KOMENTARZY W SIECI WSPIERAŁO PROTEST KONCERNÓW PRASOWYCH, 45% ODNOSIŁO SIĘ NEGATYWNIE – ANALIZA POLITYKI W SIECI:
Zasięg w sieci: 10MLN (rośnie)
Charakter komentarzy:
Wspierające protest: 25% – Te komentarze wyrażają poparcie dla inicjatywy mediów w obronie swoich praw i wolności.
Neutralne: 10%
Mieszane: 20%
Krytyczne wobec protestu: 45% – Negatywne komentarze koncentrują się na zarzutach hipokryzji, manipulacji oraz zależności mediów od polityków i korporacji.
https://x.com/Polityka_wSieci/status/1808775989771612222

— ZDANIEM MONIKI OLEJNIK KINA I INTERNET MAMY W POLSCE DZIĘKI TVN: “Mam wrażenie, że nie wszyscy Politycy pamiętają, że to z inicjatywy TVN-u rozwijał się w Polsce internet, powstawały kina i system finansowania polskich filmów”.
https://www.instagram.com/p/C9ADKiGomdG/?utm_source=ig_embed&ig_rid=658d655b-8e5e-479f-93b5-5024600ca8a9

— DOSTĘP DO CDA.PL ZAGROŻONY W ZWIĄZKU Z USTAWĄ O PRAWACH AUTORSKICH: “W ocenie zarządu CDA, zmiany te mogą znacząco obciążyć finansowo spółkę. Wysokość płatności zależy od tabeli stawek wynagrodzeń autorskich, ustalanej przez poszczególne OZZ. Obecnie zarząd nie jest w stanie przewidzieć ostatecznych wartości tantiem, które zostaną ustalone w wyniku negocjacji z OZZ po przyjęciu ustawy”.
https://comparic.pl/rzad-uderza-w-biznes-z-ktorego-korzystaja-miliony-polakow-krach-na-notowaniach-znanej-spolki/

— PREZES BOOKING.COM KRYTYKUJE UNIĘ EUROPEJSKĄ, KTÓRA NIE CHCE SIĘ ZGODZIĆ NA STOSOWANIE PRZEZ PORTALE REZERWACYJNE W UMOWACH Z HOTELAMI KLAUZULI NAJNIŻSZEJ CENY. NIE WYKLUCZA WYJŚCIA Z UNII EUROPEJSKIEJ Z POWODU „GŁUPICH REGULACJI” – RZ:
https://turystyka.rp.pl/hotele/art40747211-booking-nie-wyklucza-opuszczenia-europy-unijne-regulacje-sa-glupie?

— ZE STRONY TVP MIAŁ ZNIKNĄĆ ARTYKUŁ ANALIZUJĄCY SŁOWA PREMIERA O ANNIE FOTYDZE: Jak wynika z ustaleń TVP, słowa premiera „wprowadzają w błąd”. Taką informację można było przeczytać na profilu portalu na platformie X. Po pewnym czasie nie można jednak było już przeczytać tekstu. Został on usunięty ze strony.
https://wpolityce.pl/media/697869-oto-standardy-neo-tvp-zniknal-artykul-nieprzychylny-tuskowi

— PAMIĘTAM, ŻE PIERWSZE CZTERY UMOWY PROMOCYJNE ZAWARLIŚMY Z ONETEM, WP – TOMASZ MRAZ O FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI W OKO.PRESS: “Gdy ruszyła machina wydawania pieniędzy na reklamę w mediach, w zespole promocyjnym Funduszu pracowały trzy osoby. Byliśmy ofiarami tego, co tam się działo. To nasz szef, wiceminister Marcin Romanowski (na zdjęciu powyżej), mówił nam, z którą firmą medialną i na jaką sumę mamy zawrzeć umowy. Pamiętam, że pierwsze cztery umowy promocyjne zawarliśmy z Onetem, WP, Time SA i Fratrią”.

— SUPER EXPRESS« RAZ W 2019 ROKU WYDRUKOWAŁ DODATEK BĘDĄCY LAURKĄ DLA POLITYKÓW SOLIDARNEJ POLSKI. To też w ramach umowy promocyjnej Funduszu. Politycy Solidarnej Polski rozdawali go na swoich wiecach wyborczych – DALEJ MRAZ W OKO.PRESS.
https://oko.press/opowiesc-tomasza-mraza-o-funduszu-sprawiedliwosci

— DOMAŃSKI: PRZESTRZEŃ DO OBNIŻANIA PODATKÓW W POLSCE JEST OBECNIE NIEWIELKA – 300LIVE: https://300polityka.pl/live/2024/07/05/

— NIEMIECKIE SOFT POWER MOŻE ZAŚ LICZYĆ NA WSPARCIE ELIT LIBERALNO-LEWICOWYCH. ALE JESTEŚMY DZIŚ GDZIEŚ INDZIEJ: POLACY MAJĄ ASPIRACJE, INACZEJ TEŻ PATRZĄ NA SWOJE PAŃSTWO, DOSTRZEGAJĄC PO WYBUCHU WOJNY W UKRAINIE JEGO ZNACZENIE I SPRAWCZOŚĆ ORAZ OCZEKUJĄC SZACUNKU OD SĄSIADÓW – ESTERA FLIEGER W RZ: “Niemieckie soft power może zaś liczyć na wsparcie elit liberalno-lewicowych. Ale jesteśmy dziś gdzieś indziej: Polacy mają aspiracje, inaczej też patrzą na swoje państwo, dostrzegając po wybuchu wojny w Ukrainie jego znaczenie i sprawczość oraz oczekując szacunku od sąsiadów. 80 proc. komentarzy – wyliczają analitycy serwisu Polityka w Sieci – po wizycie kanclerza Niemiec jest krytyczna. Coraz mniej znajduje się kupców dla okrągłych zdań o „gestach” i „staraniach” oraz ładnych fotografii. Jest za to popyt na konkrety. Na czym więc realnie ma polegać niemiecko-polskie partnerstwo?”

— OLAF SCHOLZ TO POLITYK POZBAWIONY CHARYZMY, ZAGUBIONY, RACZEJ BEZ PRZYSZŁOŚCI. JEŚLI POLSKA USTĘPUJE TAKIEMU KANCLERZOWI, JAK PORADZI SOBIE, KIEDY ZASTĄPI GO KTOŚ SILNIEJSZY I ZUPEŁNIE JEJ WROGI? – konkluzja Flieger w RZ.
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art40768081-estera-flieger-dlaczego-polacy-odrzucaja-juz-niemiecka-soft-power

— KACZYŃSKI MUSIAŁ TO PRZEŁKNĄĆ – MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: “Okazuje się więc, że Jarosław Kaczyński nie ma w partii władzy absolutnej. Nie jest w stanie spacyfikować lokalnego buntu, musiał się ugiąć. Po prostu lokalni działacze się go nie boją. Wiedzą, że jeśli następne wybory odbędą się za pięć lat, Kaczyński będzie miał już 80 lat i szansa, że to on będzie wciąż stał na czele PiS i układał listy jest wystarczająco mała, by zaryzykować jawny bunt. A Kaczyński musiał to przełknąć”.
https://www.rp.pl/komentarze/art40770421-michal-szuldrzynski-jaroslaw-kaczynski-upokorzony-w-krakowie-bunt-w-pis-i-walka-o-malopolske

— NAWET 4142 OSOBY PÓJDĄ NA BRUK W PKP.CARGO – PISZE ONET: “Zarząd PKP Cargo ogłosił, że do 30 września pozbędzie się maksymalnie 4142 pracowników w ramach zwolnień grupowych. Dla jednych jest to przemyślana decyzja, która może uratować polskiego narodowego przewoźnika towarowego na kolei. Dla innych działanie po omacku, które przyniesie firmie jedynie kolejne problemy. — Dwa tygodnie temu prezes mówił, że nie ma na odprawy pieniędzy, a dziś je znalazł. Mówimy o ciężkich milionach. O co tutaj chodzi?! — pytają kolejarze”.
https://www.onet.pl/informacje/onetslask/zwalniaja-cztery-tysiace-osob-prezes-liczy-na-cud-pracownicy-zszokowani-o-co-chodzi/zxe9xl6,79cfc278

— DLACZEGO TAK KOCHAMY ANTYSEMITĘ KOLBEGO? – TEKST TOMASZA ŻUKOWSKIEGO W KRYTYCE POLITYCZNEJ: “Czasopisma Kolbego miały duży zasięg, szerzyły nienawiść i zrobiły wiele złego, przygotowując polską katolicką społeczność na nadchodzącą Zagładę. Dzięki temu Kolbe okazywał się jeszcze lepszym kandydatem na popularnego świętego. Nie mimo tego, że był antysemitą, ale właśnie dlatego, że nim był. Jako ofiara nazistów stawał się dowodem, że polski antysemityzm nie miał nic wspólnego ze zbrodnią ludobójstwa. Choć to po prostu nieprawda – śmierć Kolbego z ręki hitlerowców nie zmienia w niczym faktu, że jego działalność ułatwiła realizację „ostatecznego rozwiązania” – jego obraz spełniał i spełnia swoją funkcję. Uniewinnienie wyskakuje z żydowskich popiołów niczym Deus ex machina. Nic takiego się przecież nie stało. Chmura z ludzi nad krajem szła, z dużej chmury mały deszcz, jedna łza”.

— ANTYSEMICI ROZUMIEJĄ SIĘ BEZ SŁÓW, A RZEKOMA GORSZOŚĆ ŻYDÓW TO ICH ULUBIONY TEMAT I OBSESJA. COŚ W RODZAJU OSI, WOKÓŁ KTÓREJ KRĘCI SIĘ CAŁE TO SZALEŃSTWO. WIZERUNKI OJCA KOLBEGO WPISUJĄ SIĘ W TEN KONTEKST I SĄ JEGO PRODUKTEM – DALEJ KRYTYKA POLITYCZNA: “Tkwiące w obrazie Kolbego porównanie sprawia, że jego przedstawienia są w istocie antysemickie. Puryści zarzucą mi, że dopuszczam się nadużycia, bo przecież nigdzie nie wspomina się o tym, że Kolbe jest lepszy, i o Żydach w ogóle nie ma tu mowy. Nie ma, bo nie ma takiej potrzeby. Znaczenie wyobrażeń społecznych nie ogranicza się do tego, co literalnie w nich zawarte. Funkcjonują i znaczą w sieci nakładających się na siebie i odsyłających do siebie nawzajem sensów. Antysemici rozumieją się bez słów, a rzekoma gorszość Żydów to ich ulubiony temat i obsesja. Coś w rodzaju osi, wokół której kręci się całe to szaleństwo. Wizerunki ojca Kolbego wpisują się w ten kontekst i są jego produktem. Pomijanie go to chowanie głowy w piasek”.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/dlaczego-tak-kochamy-ojca-kolbego/

— 31 LAT TEMU RZĄD HANNY SUCHOCKIEJ WPROWADZIŁ VAT.

— 89 lat kończyłby dziś Szewach Weiss

— URODZINY: 75 lat kończą: Krystyna Naszkowska i Wojciech Włodarczyk, urodziny także obchodzą: Agnieszka Burzyńska, Elżbieta Pierzchała i Dariusz Karłowicz.