— DOMAŃSKI O ZEROWEJ STAWCE VAT NA ŻYWNOŚĆ: WCIĄŻ ROZMAWIAMY Z PREMIEREM TUSKIEM. W PRZYSZŁYM TYGODNIU BĘDZIE DECYZJA – 300LIVE: https://300polityka.pl/live/2024/02/29/

— WSZYSTKO PRZY ZAŁOŻENIU, ŻE BĘDZIEMY SILNI. NIE ATAKUJE SIĘ SILNYCH. ATAKUJE SIĘ SŁABYCH – PREZYDENT ANDRZEJ DUDA W ROZMOWIE Z NACZELNYM FAKTU: “- Ja nie wierzę w to (atak Rosji – red.) dlatego, że wierzę, że się przygotujemy — ocenił prezydent w rozmowie z redaktorem naczelnym „Faktu” Michałem Wodzińskim. — Oczywiście wszystko przy założeniu, że będziemy silni. Nie atakuje się silnych. Atakuje się słabych. Takich, których można łatwo pokonać – tłumaczył Duda. — Myślę, że gdyby Władimir Putin wiedział, co czeka na Ukrainie jego i jego armię, toby Ukrainy nie zaatakował – dodał”.
https://www.fakt.pl/polityka/wojna-z-rosja-andrzej-duda-w-wywiadzie-dla-faktu-mowi-jednoznacznie/4bj50jn

— DZIŚ W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW PREZYDENCKICH ZMIERZYLIBY SIĘ RAFAŁ TRZASKOWSKI I MATEUSZ MORAWIECKI – WYNIKA Z SONDAŻU IPSOS DLA OKO.PRESS I TOK FM – MICHAŁ DANIELEWSKI W OKO.PRESS:
Rafał Trzaskowski (KO) – 26 proc.
Mateusz Morawiecki (PiS) – 25 proc.
Szymon Hołownia (Trzecia Droga) – 16 proc.
Krzysztof Bosak (Konfederacja) – 10 proc.
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) – 4 proc.
Krzysztof Stanowski – 3 proc.
Trudno powiedzieć – 9 proc.

— JEŚLI TRZASKOWSKI PRZEKONUJĄCO W PIERWSZEJ TURZE WYGRA WYBORY NA PREZYDENTA WARSZAWY, NIE BĘDZIE ŻADNEGO POWODU, ABY NIE BYŁ PIERWSZYM WYBOREM KO – DALEJ DANIELEWSKI W OKO.PRESS: “Jeśli Rafał Trzaskowski przekonująco w pierwszej turze wygra wybory na prezydenta Warszawy, nie będzie żadnego powodu, aby nie był pierwszym wyborem Koalicji Obywatelskiej w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego, mimo pojawiających się spekulacji, że na start ma również ochotę szef MSZ Radosław Sikorski”.

— ZASKAKUJĄCO DOBRZE WYPADŁ MORAWIECKI – PISZE DANIELEWSKI W OKO.PRESS: “Zaskakująco dobrze wypadł Mateusz Morawiecki, który z jednej strony konsoliduje wokół siebie elektorat PiS, a z drugiej całkiem nieźle wypada również wśród młodszych wyborców – w tej grupie w pierwszej turze jest równorzędnym rywalem dla Trzaskowskiego, Hołowni i Bosaka”.

— SŁODKO-GORZKI SMAK DLA HOŁOWNI – DALEJ DANIELEWSKI W OKO.PRESS: “Nasz sondaż ma zapewne słodko-gorzki smak dla Szymona Hołowni, bo jest pierwszym znakiem, że może się powtórzyć sytuacja z 2020 roku, gdy badania pokazywały, że w drugiej turze Hołownia wygrałby z Dudą. Z tym, że pokazywały również, że w pierwszej turze będzie trzeci. I tak się właśnie stało”.
https://oko.press/sondaz-prezydencki-holownia-przegrywa-ale

— WEDŁUG SONDAŻU DLA RMF FM I „DGP”, NA CZELE – Z MINIMALNĄ PRZEWAGĄ NAD PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ – ZNAJDZIE SIĘ KOALICJA OBYWATELSKA: “Według sondażu dla RMF FM I „DGP”, na czele – z minimalną przewagą nad Prawem i Sprawiedliwością – znajdzie się Koalicja Obywatelska. Na partię Donalda Tuska chce głosować 30,6 proc. respondentów, co stanowi wynik niemal identyczny z tym uzyskanym przez KO w wyborach parlamentarnych 2023.  Prawo i Sprawiedliwość może liczyć natomiast na wynik 30,2 proc.  Rosną notowania Polski2050 Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na koalicję Trzecia Droga chce głosować teraz ponad 17 proc. Polaków, czyli o blisko 3 proc. więcej niż w październiku ubiegłego roku. Konfederacja może liczyć na poparcie na poziomie 7,6 proc. A Lewicę poparłoby 8,5 proc. ankietowanych”.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-sondaz-ko-stabilnie-pis-traci-kto-wygra-wybory-samorzadowe,nId,7359446

— PROGNOZA WSKAZUJE, ŻE Z OBECNYCH SIEDMIU SEJMIKÓW PRZY PIS MOGĄ POZOSTAĆ JEDYNIE DWA: PODKARPACKI I LUBELSKI – GRZEGORZ OSIECKI I TOMASZ ŻÓŁCIAK W DGP: “– Podkarpacie będzie dla koalicji terenem najtrudniejszym do odbicia, ale piłka wciąż w grze – podkreśla politolog Maciej Onasz z Uniwersytetu Łódzkiego. Z kolei w takich województwach, jak: łódzkie, małopolskie czy świętokrzyskie, przewaga koalicji nie przekroczy jednego, dwóch mandatów. Na Podlasiu szykuje się pat, bo – jak wynika z prognozy – na dwa mandaty może liczyć Konfederacja i bez niej nie da się utworzyć większości”.
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/9445329,koalicja-wygra-w-sejmikach-jest-najnowszy-sondaz.html

— DLA PIS I KONFEDERACJI PROTESTY ROLNICZE TO JUŻ POLITYCZNE ZŁOTO – JACEK NIZINKIEWICZ W RZ: “PiS i skrajna prawica liczą, że na protestach politycznie zyskają. Rząd nie spełnia postulatów protestujących. Kolejne demonstracje są przed nami. Rządzące partie tracą poparcie, PiS i Konfederacja się umacniają. Mimo, że to jednostkowe przypadki sondażowe, a o trendzie nie można mówić, to nie można wykluczyć, że rolnicy już pomagają opozycji. Czy świadomie? Dla PiS i Konfederacji protesty rolnicze to już polityczne złoto”.
https://www.rp.pl/publicystyka/art39913681-jacek-nizinkiewicz-pis-i-konfederacja-podpinaja-sie-pod-protest-rolnikow-to-dla-nich-polityczne-zloto

— ZA RZĄDÓW ZJEDNOCZONEJ PRAWICY CBA PODSŁUCHIWAŁO I NAGRYWAŁO ROZMOWY TELEFONICZNE DANIELA OBAJTKA – USTALIŁ ONET – JAK PISZE JACEK HARŁUKOWICZ: “Za rządów Zjednoczonej Prawicy CBA podsłuchiwało i nagrywało rozmowy telefoniczne Daniela Obajtka — ustalił Onet. Poznaliśmy kulisy prowadzonej wobec prezesa Orlenu operacji specjalnej, mamy także stenogramy jego rozmów, które znajdują się w materiałach specsłużb. To historia jak z powieści sensacyjnej. Jest w niej słynny handlarz bronią — ten sam, od którego Ministerstwo Zdrowia kupiło trefne respiratory. Są puste loty wynajętego przez Orlen boeinga do Chin i z powrotem, co mogło kosztować aż milion dolarów. Jest nawet papież, któremu Obajtek w pandemii zawiózł wyposażenie ochronne, jakie miało trafić do polskich szpitali. Agenci CBA chcieli, żeby za udokumentowane podsłuchami nieprawidłowości Obajtek dostał zarzuty. Włos mu z głowy nie spadł. Oto kulisy tajnej operacji CBA o kryptonimie „Vampiryna”.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/obajtek-cba-i-papiez-mamy-dowody-ze-obajtek-byl-inwigilowany-za-rzadow-pis/y2y4yye,79cfc278

— POLSKA MA NIE LATA, LECZ MIESIĄCE, ABY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WOJNY – CZESŁAW BIELECKI W RZ: “To nie dotarło jeszcze do powszechnej świadomości: musimy jako społeczeństwo i państwo zacząć inaczej funkcjonować. Inaczej niż dotychczas! Już jesteśmy testowani przez Rosję jako kraj przyfrontowy – bliska zagranica”.
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art39914601-czeslaw-bielecki-polska-ma-nie-lata-lecz-miesiace-aby-przygotowac-sie-do-wojny

— PANIE I PANOWIE Z OBECNEJ KOALICJI RZĄDOWEJ, LICZENIE NA PRZYCHYLNOŚĆ HIERARCHÓW TO POLITYCZNE ZŁUDZENIA. KOŚCIÓŁ W POLSCE, ZRESZTĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW, OD IDEOLOGICZNYCH DO STRUKTURALNYCH, BĘDZIE LGNĄŁ RACZEJ W STRONĘ MOCNEJ, ENDECKIEJ AGENDY – JAROSŁAW KUISZ W INTERII: “Na razie cała zmiana ogranicza się do finansowania zabiegów in vitro z budżetu państwa, którą zresztą poparła część posłów PiS. Warto o tym przypominać, albowiem część polityków koalicji rządzącej chyba tkwi w błędnym przekonaniu, że hierarchowie odkleją się od PiS i z czasem opowiedzą po stronie nowej władzy. To nieporozumienie. Albo polityczna naiwność. Dość zwrócić uwagę, jak dopiero co abp. Stanisław Gądecki grzmiał przeciwko Unii Europejskiej. Panie i Panowie z obecnej koalicji rządowej, liczenie na przychylność hierarchów to polityczne złudzenia. Kościół w Polsce, zresztą z różnych powodów, od ideologicznych do strukturalnych, będzie lgnął raczej w stronę mocnej, endeckiej agendy. Nic tam nie ugracie”.
https://wydarzenia.interia.pl/felietony/news-czy-kosciol-w-polsce-ogrywa-politykow,nId,7357264