— SŁOWA GOWINA O MOŻLIWYM ODRZUCENIU PRZEZ POLSKĘ WYROKU TSUE TEMATEM DNIA – 300LIVE: https://300polityka.pl/live/2018/08/27

— PLATFORMA LEŻY NA DESKACH – SAMI CHCIELI, ŻEBY POLACY PORÓWNALI UCZCIWOŚĆ OBU FORMACJI – MICHAŁ KARNOWSKI: “Najwyraźniej sztabowcy opozycji nie docenili pamięci społecznej. Kampania PO miała skupić uwagę opinii publicznej na kwestii uczciwości władzy, skuteczności, zachłanności jej działaczy, miała zmusić do porównania tego, co jest obecnie, z tym, co było. Twórcy akcji chcieli, by Polki i Polacy zadali sobie pytanie, czy czują się przez rządzących okradani? Czy żyje im się lepiej czy gorzej?”

— W OBOZIE RZĄDZĄCYM TEŻ MOŻNA ZNALEŹĆ ZACHŁANNOŚĆ, ALE JEST TO TĘPIONE – DALEJ KARNOWSKI: “Naprawdę, wchodzenie w ten temat przez PO, na dodatek przy braku własnego pozytywnego programu, uważam za marketingowe szaleństwo. Oczywiście, w obozie rządzącym też można znaleźć zachłanność, złe działania, błędne decyzje, niezrealizowane obietnice, niemądrych działaczy. Taka już jest natura każdego ludzkiego działania, każdej rzeczywistości politycznej. Ale jest to jednak tępione i znacznie rzadsze niż u poprzedników. Platforma chciała, by wyborcy porównali uczciwość ludzi PiS z uczciwością ekipy PO-PSL – i to właśnie Polacy zrobili. Dlatego właśnie, na własne życzenie, Platforma w mojej opinii po prostu leży na deskach. Czy odpowiedź PiS, w postaci plakatu przypominającego, że pieniądze zostały faktycznie wzięte, ale od złodziei, i przekazane dzieciom, ma tu znaczenie?” https://wpolityce.pl/m/polityka/409380-platforma-lezy-na-deskach-na-wlasne-zyczenie

— 2 WRZEŚNIA KONWENCJA PIS Z UDZIAŁEM JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO: “Teraz ustaliliśmy kolejny element: 2 września w Warszawie odbędzie się wielka konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Informację potwierdza w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” szef sztabu PiS, poseł do PE, Tomasz Poręba: Już 2 września organizujemy dużą konwencję wyborczą w Warszawie, tam zainaugurujemy ogólnopolską kampanię. A precyzyjniej: zrobi to prezes Kaczyński. Bardzo go potrzebujemy, bardzo na niego liczymy. I mogę już zdradzić czytelnikom tygodnika „Sieci”, że tak właśnie będzie. Aktywność prezesa będzie duża”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/409445-tylko-u-nas-za-tydzien-wielka-konwencja-pis-w-warszawie

— PIS UGRZĄZŁ W LICZNYCH PUŁAPKACH – MAREK BEYLIN w wyborcza.pl: “Toteż PiS ugrzązł w licznych pułapkach, z których nie potrafi się wydostać. Nie docenił rozmiarów konfliktu z Unią o praworządność i wbrew buńczucznym zapewnieniom nie wie, co robić, by pozostając w UE, zachować władzę na sądownictwem. Nie spostrzegł, że chwaląc się swą hojnością w polityce społecznej, rozbudził uprawnione roszczenia wielu grup Polaków, by też coś z tego tortu dostać. Nie potrafił również zapanować nad chciwością własnych szeregów. A gdyby stworzyć listę narastających konfliktów z różnymi środowiskami oraz zaniedbań związanych ze złym rządzeniem, zajęłaby ona pokaźną część „Gazety Wyborczej”. Dlatego PiS, jak trafnie sugeruje Poręba, to w dużej mierze popękany gmach z efektownie pomalowaną fasadą i oparty tylko na nodze prezesa”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23828724,szef-sztabu-wyborczego-pis-przyznal-nasza-partia-stoi-tylko.html

— PIS SZYKUJE LISTY DO BRUKSELI – Agata Kondzińska w GW: “W PiS żartują, że startu w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą być pewni jedynie wicemarszałek Senatu Adam Bielan i minister z kancelarii premiera Beata Kempa. Bielanowi jedynkę na Mazowszu zapisał w aneksie do umowy koalicyjnej lider Porozumienia Jarosław Gowin, a o miejsce drugie na wrocławskiej liście dla Beaty Kempy w ten sam sposób zadbał szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. – Pozostali jeszcze nie usłyszeli od prezesa Kaczyńskiego, że mają gwarantowany start w wyborach, ale to nic zaskakującego, bo szef o takich decyzjach zawsze informuje zainteresowanych najpóźniej, jak się da, żeby nie było konfliktów i obrażania się – mówi nasz rozmówca z PiS”.

— PREMIER CHCE SZYBKIEGO ODEJŚCIA KANDYDATÓW DO PE Z RZĄDU – dalej Kondzińska: “Na razie w obozie rządowym trwa spór, kiedy ministrowie – kandydaci na europosłów – powinni odejść. Dotyczy to Beaty Kempy, Beaty Szydło i Anny Zalewskiej. – Premier Morawiecki jest zwolennikiem przeprowadzenia czystki tuż po wyborach samorządowych, może jeszcze w grudniu – mówi osoba z kręgu szefa rządu. W PiS jest jednak pomysł, by kandydaci pełnili swoje funkcje jak najdłużej. – Jeśli Zalewska odejdzie w styczniu, opozycja od razu zacznie mówić, że odchodzi słaby minister, któremu nie wyszła reforma. Tak samo z Szydło. Ona więcej głosów ugra jako wicepremier ds. społecznych niż jako była premier poza rządem. Ale decyzja i tak należy do Kaczyńskiego, a ten jeszcze się nie wypowiedział – słyszymy w PiS”.

— SZYDŁO JEDYNKĄ W KRAKOWIE, PROBLEM Z TERLECKIM – DALEJ KONDZIŃSKA: “W partii nie hamuje to nieoficjalnych przymiarek do obsady list wyborczych. Pierwsze miejsce z Krakowa ma obiecane była premier Beata Szydło. Tuż za nią ma startować Ryszard Legutko. – I wcale nie powinien być taki pewny, że ponownie dostanie mandat. Na trójce będzie ktoś od Ziobry, a czwórkę dostanie jednak prawdopodobnie Beata Gosiewska – opowiada działacz PiS. (…) Przy takiej układance nie ma miejsca dla wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. – Pójdzie z piątki? Bez szans, on nie robi wyników. A dodatkowo będzie się kanibalizował z Legutką, mają podobny elektorat – analizuje polityk PiS”. http://wyborcza.pl/7,75398,23828176,pis-szykuje-listy-do-europarlamentu-premier-chcialby-szybkiego.html

— W RZĄDZIE NARASTA KONFLIKT O CZYSTE POWIETRZE, EMILEWICZ I WOŹNY KONTRA TCHÓRZEWSKI – Dominika Wantuch w GW: “W kuluarach mówi się, że Tchórzewski przestraszył się Morawieckiego, choć premier cały czas milczy w sprawie propozycji resortu energii. Dziś Woźny i Emilewicz mają ogłosić pierwszy rządowy raport o kosztach finansowych i społecznych smogu w Polsce. Przedstawią w nim m.in., ile osób zmarło przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza w 2016 r. i ile stracił na tym skarb państwa”.
http://wyborcza.pl/7,155287,23827476,w-rzadzie-narasta-konflikt-o-czyste-powietrze-emilewicz-i-wozny.html

— PATRYK JAKI NA PYTANIE JACKA NIZINKIEWICZA O OBECNOŚĆ KONTROWERSYJNYCH OSÓB W SWOIM SZTABIE PYTA O STANDARDY PO: “Dobrze, odpowiem kolejny raz. Pan Dariusz Matecki nie jest i nie był członkiem mojego sztabu. Tymczasem w bezpośrednim otoczeniu kandydata PO, które opisujemy w ramach innej akcji internetowej #RatuszRafała, cały czas znajdują się ludzie o wątpliwej przeszłości: medyczny lobbysta, były wiceprezydent zwolniony z ratusza po ujawnieniu afery reprywatyzacyjnej, były radny dzielnicy oskarżany o konflikt interesu, niekompetentny burmistrz czy wreszcie wyjątkowo wulgarny działacz młodzieżówki Platformy. Oni cały czas współpracują z Rafałem Trzaskowskim. To jest właśnie ta różnica standardów pomiędzy PiS a PO”.

— JAKI MÓWI, ŻE DLA WYBORCÓW PO ZESTAWIENIE Z SOFIĄ JEST WSTRZĄSAJĄCE BO POLITYCY TEJ PARTII MÓWILI, ŻE SIĘ NIE DA: “Mam świadomość, że dla polityków Platformy, ale także dla wyborców tej partii z 2006, 2010 i 2014 roku to wstrząsające zestawienie. Wywołujące złość, rozczarowanie i spory dysonans. Ponieważ do tej pory sprzedawali nam kit, że w Warszawie szybciej się nie da. Jednak ja nie chcę już słyszeć , że się nie da. Z metrem będzie tak jak z 500 plus mówili, że się nie da, a ja udowodnię, że się da. I jak zostanę prezydentem natychmiast rozpocznę budowę 3 i 4 linii metra. Bo chcę ambitnej Warszawy”.
https://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/308269956-Patryk-Jaki-Zygmunt-III-Waza-tez–byl-sloikiem.html&cid=44&template=restricted

— KREWNI POLITYKÓW, CELEBRYCI, SKOMPROMITOWANI DZIAŁACZE, PCHAJĄ SIĘ DO SAMORZĄDÓW – jedynka Faktu m.in. o ojcu PAD, matce Gołoty.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/krewni-politykow-pchaja-sie-na-listy-wyborcze/yc6qfx1

— POZA GRONEM FANATYCZNYCH TROLII WALKA PO I PIS NIKOGO NIE INTERESUJE – ZUZANNA DĄBROWSKA pisze w RZ: “Obie koalicje tak się zapędziły w walce, że w ogóle chyba już nie myślą o tym, czy kogoś poza gronem fanatycznych trolli taka walka interesuje. Jeśli na tym będzie polegać walka o samorządy, można porzucić marzenia o lepszym transporcie publicznym czy tanich mieszkaniach”.
https://www.rp.pl/Komentarze/308269959-Dabrowska-PO-zrobila-billboardy-PiS-jeszcze-wiecej.html&cid=44&template=restricted

— PROKURATOR OD TORTUR IDZIE DO SĄDU NAJWYŻSZEGO – jedynka GW – Wojciech Czuchnowski:“Prokurator Adam Roch w 2006 r. polecił, by przesłuchiwano kobietę w trakcie porodu. Mimo to dostał właśnie jedną z pierwszych lokat w konkursie na sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.
http://wyborcza.pl/7,75398,23828250,prokurator-od-tortur-idzie-do-sadu-najwyzszego-adam-roch-kazal.html

— FAKT O REWOLUCJI ZIOBRY W SĄDACH: WYŻSZE WYROKI DLA OSZUSTÓW I ZŁODZIEI – OBNIŻENIE PROGU PRZESTĘPSTWA, LICHWA: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/beda-surowsze-kary-dla-oszustow-i-zlodziei/bzyejlh

— TOMASZ PIETRYGA W RZ O ROZCZAROWUJĄCEJ POSTAWIE KRS – pisze w RZ: “Głęboko rozczarowująca. Tak definiuję postawę Krajowej Rady Sądownictwa wobec wyborów do Sądu Najwyższego. Jej urobek to 12 rekomendacji do Izby Dyscyplinarnej dla kandydatów w zdecydowanej większości związanych na różne sposoby z władzą. Sześciu prokuratorów podlegających prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze to za dużo, aby próbować szukać dla wskazań Rady jakiegoś uzasadnienia, a tym bardziej usprawiedliwienia”.

— KRS MOGŁA UDOWODNIĆ, ŻE JEJ KRYTYCY SIĘ MYLĄ – DALEJ PIETRYGA: “Dla KRS był to tymczasem jedyny moment, aby udowodnić, że zaciekli krytycy się mylą, a ich zarzuty o upolitycznieniu są wyssane z palca. Rada straciła tę szansę bezpowrotnie. Politycy PiS też nie mogą już utrzymywać, że to o dobro wymiaru sprawiedliwości, a nie o personalia chodziło”.
https://www.rp.pl/Opinie/308269969-Tomasz-Pietryga-o-wyborach-do-Sadu-Najwyzszego-Zle-strzezona-granica-padla.html

— DOMINIKA WIELOWIEYSKA O UPRZYWIEJOWANEJ KAŚCIE Z PIS – M.IN. O ŚLEDZTWIE WS PCK, WYPADKU SZYDŁO, UŁASKAWIENIU SZEFÓW SŁUŻB- pisze na wyborcza.pl:“Tak, Ziobro ma rację: chronienie uprzywilejowanej elity – w tym przypadku rządowej – to jedna z patologii, z którą trzeba walczyć i którą być może osądzą sądy. O ile będą jeszcze niezawisłe”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23828723,ziobro-ma-racje-ochrona-uprzywilejowanej-elity-to-patologia.html

— WITOLD GADOMSKI O TYM, ŻE PIS NIENAWIDZI UE A MEDIA LEKCEWAŻĄ SPRAWY ZAGRANICZNE, CHOĆ WPŁYWAJĄ SILNIE NA LOS KAŻDEGO POLAKA: “Gdy zmienia się architektura Europy i świata, warto wziąć udział w tej rekonstrukcji. Rząd PiS tego nie robi, bo nienawidzi Unii Europejskiej, a Jarosław Kaczyński, który podejmuje strategiczne decyzje, polityką zagraniczną się nie interesuje. Świat zostanie więc na nowo urządzony bez nas, a wcześniej czy później ktoś nam wskaże miejsce w tym nowym gmachu. I dopiero wówczas zrozumiemy, że polityka zagraniczna wpływa na los każdego Polaka znacznie silniej niż sensacje, którymi codziennie karmią nas media”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23827013,polski-zascianek-i-swiatowe-wstrzasy-co-widac-i-czego-nie-widac.html

— JACEK ŻAKOWSKI O PROGRAMIE DLA LEWICY: “Nie mam odpowiedzi, ale mam propozycję ćwiczenia. Weźmy trzy grupy: chorych, zagranicznych pracowników i zaczynających samodzielne życie. Spróbujmy znaleźć odpowiedź na trzy proste pytania dotyczące tych grup. (…) Dysproporcja stała się ogromna i rośnie. Między innymi dlatego, że młode generacje nie odnajdują się w parlamentarno-partyjnej demokracji. Kto zaproponuje demokrację pasującą do kultury cyfrowych generacji, ten odbuduje międzypokoleniowy balans i realność systemu demokratycznego”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23828720,piszac-program-dla-lewicy-wezmy-trzy-grupy-chorych-zagranicznych.html

— KACPER PŁAŻYŃSKI: ADAMOWICZ STAWIA SIĘ W ROLI OFIARY OPRESYJNEGO RZĄDU, ŻEBY UNIKAĆ PYTAŃ O ZWIĄZKI Z DEWELOPERAMI – mówi kandydat PiS w rozmowie z TySolem: “W wyniku ostatnich działań Adamowicza, wśród wielu szala goryczy się przelała. Gdańszczanie mają dość bycia zakładnikami takiego sposobu prowadzenia polityki. Paweł Adamowicz postępuje tak, aby w kolejnych sprawach, które mogą wypływać w związku np. z jego zażyłymi kontaktami z deweloperami w Gdańsku, przedstawić się w roli ofiary opresyjnego rządu i uzyskać takie alibi, że jest to sprawa polityczna, a nie wymierzanie sprawiedliwości”.
http://www.tysol.pl/a23096–tylko-u-nas-K-Plazynski-Adamowicz-usiluje-pokazac-sie-jako-ofiara-opresyjnego-rzadu-by-uzyskac-alibi

— NARRACJA WOBEC KOZŁOWSKIEJ JAK PIĄTKA PRZECIW MACIEREWICZOWI – Zbigniew Parafianowicz w DGP: “Efekt jest taki, że obecna debata o FOD to festiwal hiperboli i scenariuszy wyjętych prosto z filmów szpiegowskich. Zgodnie z naturą polskiej polityki ten festiwal ma wiele cech wspólnych z wcześniejszą ofensywą przeciw Antoniemu Macierewiczowi. Wystarczy przypomnieć fragmenty książki Tomasza Piątka, w której autor na poważnie rozważa, czy Donaldowi Trumpowi pomagał tylko rosyjski wywiad wojskowy, czy może także FSB. Publicysta tę współpracę ze służbami Kremla przedstawia nie jako hipotezę, ale jako fakt. Pojawiają się również konkluzje o „wieloletnich powiązaniach Siemiona Mogilewicza (rosyjskiego mafiosa – red.) z prezydentem USA”. W zasadzie po takich doniesieniach Piątek powinien natychmiast zostać poddany programowi ochrony świadków i zeznawać w procedurze impeachmentu Trumpa”.
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/579930,antoni-maciereiwcz-ludmyla-kozlowska-ukraina-fundacja-otwarty-dialog.html

— URODZINY:Jan Wyrowiński, Marek Dyduch, Karolina Tomaszewicz, Ivo Krankowski, Zbigniew Sobotka, Andrzej Anusz.