W wieczornym paśmie TVN24 przed 19.00 pojawił się płatny spot Nowoczesnej – noworoczne „orędzie” Ryszarda Petru, w którym mówi o sobie jako o liderze opozycji.

Jedyny polityczny materiał niedzielnych Wiadomości dotyczył wypowiedzi komisarza UE ds polityki cyfrowej.

Czy Polska znajdzie się pod nadzorem KE? Po wydarzeniach wokół TK teraz niepokój wzbudza ustawa medialna  – zapowiedź materiału Kamila Dziubki o ostrzeżeniach Gunthera Oettingera. Jak mówił reporter Wiadomości TVP: „Rok 2015 był przełomowy dla polityki wewnętrznej, rok 2016 może być przełomowy dla polityki zagranicznej. I nie chodzi tylko o relacje w UE”.

Dziubka w swoim materiale wymienia później m.in. kwestie sankcji na Rosję, szczytu NATO czy ustalenia ws. imigrantów.

W materiale wypowiada się m.in. Joachim Brudziński: „Nic złego w Polsce się nie dzieje, a ci komisarze niech zajmą się tym, czym powinni się zajmować czyli przestrzeganiem obowiązujących traktatów. Polska ich przestrzega”.

Awantura o media publiczne – to jeden z dwóch politycznych tematów w Faktach TVN.

W materiale Sobieniowskiego reakcja niemieckiego komisarza Oettingera na ustawę o mediach publicznych i wypowiedź Joachima Brudzińskiego o “brukselskim urzędniczynie”.

Sobieniowski o Oettingerze: “znacząca postać, konserwatywny niemiecki polityk, który negocjował umowę Unii z Rosją, a byle urzędniczynie takich zadań się nie powierza”.

“Tak smakuje bycie w opozycji, mniam, mniam, mniam” – w materiale wypowiedź Krystyny Pawłowicz z kuluarów komisji sejmowej oraz wpis na temat tego, że media powinny służyć do sprawnego rządzenia państwem.

Sobieniowski o Magierowskim: “narzeka na stronniczość mediów publicznych, a do czasu objęcia funkcji w Pałacu, był dziennikarzem Rzeczpospolitej”.

W Faktach także krótko o wypowiedzi Witolda Waszczykowskiego, która może być mocno rozwojowa w nachodzących dniach: “Polski minister spraw zagranicznych proponuje Wielkiej Brytanii zgodę naszego rządu na ograniczenie praw mieszkających na Wyspach Polaków w zamian za brytyjskie wsparcie w sprawie umieszczenia w Polsce baz NATO. Witold Waszczykowski w wywiadzie dla agencji Reuters najpierw zastrzegł, że Warszawa nie zgodzi się na dyskryminację Polaków, ale potem zaproponował kompromis”.