— MICHAŁ KAMIŃSKI W RADIU ZET: Mamy jednego poważnego kandydata, i resztę kandydatów – zastępczych. Bo liderzy partyjni bali się wystąpić przeciw Komorowskiemu. Nie grozi nam zwycięstwo Andrzeja Dudy.

— NA PYTANIE, JAKA BYŁABY POLSKA DUDY: Byłaby Polską rządzoną z Torunia i Żoliborza. Byłaby Polską Rydzyka, Kaczyńskiego i Macierewicza, ludzi, którzy realnie stoją za Andrzejem Dudą. On jest kandydatem technicznym, jak kiedyś prof. Gliński. Politykiem niesamodzielnym. Z całym szacunkiem dla Andrzeja Dudy. Był i zawsze będzie dyspozycyjny.

— DALEJ KAMIŃSKI: Andrzej Duda mówi to, co dyktuje mu toruńska rozgłośnia (…). Ja przeczytałem konwencję [antyprzemocową]. Żadnego zagrożenia dla tradycyjnego modelu rodziny w jej zapisach nie widzę.

— O DUDZIE I „SEKCIE SMOLEŃSKIEJ”: Andrzej Duda slalomem próbuje udawać, że nie jest kandydatem sekty smoleńskiej, że nie jest kandydatem Macierewicza i Rydzyka. Udaje kogoś, kto jest wysunięty do centrum, że chce rozmawiać o rzeczach normalnych.

— O WYKORZYSTYWANIU KATASTROFY PRZEZ PIS: W zeszłym roku PiS materiału filmowego, na którym była trumna prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nie bał się oznaczyć jako „materiał wyborczy”. Nie ma lepszego dowodu na to, że katastrofa smoleńska jest elementem kampanii wyborczych dla PiS.

— MONIKA OLEJNIK DO KAMIŃSKIEGO: Nawet Jarosław Gowin nie wierzy, że gen. Błasik był w kokpicie.

— KAMIŃSKI: A ja pani mówię, że znam ludzi, którzy wierzą, że Elvis Presley żyje. A niektórzy nawet twierdzą, że mieszka na Żuławach.

— O PYTANIACH W KONTEKŚCIE TRAGEDII: Każdy jest mądry dzisiaj. Takiej tragedii, jaka była 10 kwietnia, nie było w historii wolnej Polski. Dzisiaj każdy może się wymądrzać, co by zrobił. Można takich pytań zadawać wiele. Co by było, gdyby prezydent się nie spóźnił [na samolot], może pół godziny wcześniej ten samolot by wylądował. A co by było, gdyby nie było generała w kokpicie. Itd., itd. Tych pytań jest bardzo dużo, ale nie chciałbym, by były one dyktowane jakimś interesem politycznym. A ja widzę, że pytaniami chce się dowalać. To nie o to chodzi.

— O OKŁADCE NEWSWEEKA: Nie znam kontekstu, nie czytałem.

— MONIKA OLEJNIK DO KAMIŃSKIEGO: Pan wie, że jest pan głupi.

— KAMIŃSKI: Dowiedziałem się od Pani, konstatuję to z przykrością.

— OLEJNIK: Bo ci, którzy głosują na PO, są niezbyt mądrzy – twierdzi Jarosław Kaczyński.

— KAMIŃSKI: Ojej. To bardzo niefajnie się z tym czuję.

— O MATERIAŁACH SKOK-ÓW W GAZETACH ZACHWALAJĄCYCH DUDĘ: Odnajduję w tym dodatku elementy agitacji wyborczej za konkretnym kandydatem – Andrzejem Dudą. Ordynacja wyborcza zabrania finansowania kampanii przed podmioty prawne, czyli przez firmy, po drugie, każdy materiał agitacyjny powinien być oznaczony jako materiał wyborczy. Wydaje mi się, że tą sprawą powinna zająć się PKW. Bo nie może być tak, że prywatne firmy sponsorują kandydatów, którzy w dodatku w przeszłości tym firmom pomagali. Bo jeżeli to nie są związki SKOK z panem Dudą, to co nimi jest?

mm

— MARCIN MASTALEREK O SONDAŻACH: Zmiany w sondażu i u Bronisława Komorowskiego, i u Andrzeja Dudy mieszczą się w granicach błędu statystycznego. Były już takie, które dawały jedynie jednoprocentową przewagę PBK nad Andrzejem Dudą. Ciekawsze jest to, co dzieje się za pierwszą dwójką. Spadek SLD na piąte miejsce, trzecie miejsce Pawła Kukiza. To, że Kukiz ma szansę na dobry wynik, na pewno nas nie martwi – to kandydat antysystemowy i antyestablishmentowy; trudno mi sobie wyobrazić, aby jego wyborcy w drugiej turze oddali głos na PBK: kandydata, będącego uosobieniem establishmentu.

— KAROLINA LEWICKA: Podobno ma być 100 konferencji PiS.

— MASTALEREK: Sądzę, że będzie ich więcej, dziś będzie 100, zrobimy je we wszystkich 300 powiatach, również we wtorek i środę. Chcemy pokazać, że prezydent „obiecał i oszukał”. Dziś wykupiliśmy w dwóch największych tabloidach ogłoszenia na całą stronę. Rozliczamy Bronisława Komorowskiego z tego, co obiecał 5 lat temu. To jest szersza akcja, będą spoty, emitowane od środy.

— O SŁOWACH KOMOROWSKIEGO O ELDORADO: Skandaliczne i seksistowskie słowa, czekam na oburzenie polskich feministek. Plus skandaliczne słowa w zabytkowym tramwaju o zamachu. Mieliśmy obchody największej tragedii, a prezydent pozwala sobie na takie słowa.

— O TEKŚCIE CEZAREGO MICHALSKIEGO W NEWSWEEKU: Ja słów tego redaktora nie będę komentował, on znany jest z haniebnych ataków na Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, w ogromnym zacietrzewieniu.

— O SMOLEŃSKU: Badając katastrofę, należy mieć dowody. Dowody do dziś są w Rosji.

— O MACIEREWICZU: On wie coś, co powinni wiedzieć wszyscy: że w Rosji także obowiązują prawa fizyki. A raporty Anodiny i Millera wskazują, jakby praw fizycznych w tym kraju nie było.

bsz

— BEATA SZYDŁO W KONTRWYWIADZIE RMF FM: Dzisiaj ponad 100 konferencji w całym kraju, posłowie PiS będą mówili o obietnicach Bronisława Komorowskiego. Chcemy rozmawiać merytorycznie. Bronisław Komorowski unika debaty, mówi, że nie chce rozmawiać z Polakami o ważnych sprawach, dlatego my chcemy o tym porozmawiać, o czym nie chce rozmawiać Bronisław Komorowski: dlaczego podniósł wiek emerytalny? Dlaczego podnosił podatki, mimo że wcześniej mówił, że ani wieku emerytalnego nie będzie podnosił, ani podatków nie będzie podnosił?

— O DZIAŁANIACH PIS: To nie jest negatywna kampania, to jest kampania prawdy.

— O PIERWSZEJ USTAWIE DUDY: Pierwsza ustawa, którą Andrzej Duda przedstawi, to będzie zniesienie wieku emerytalnego do 67. roku życia.

pk

— PAWEŁ KOWAL W JNJ TVN24 O KAMPANII PREZYDENCKIEJ: Duda ma bardzo mocną rzecz, która mi bardzo imponuje. On bardzo chce. A myślę, że prezydentura lubi tych, którzy jej bardzo chcą i bardzo kochają. Widzę tę jego ogromną determinację. Po stronie prezydenta widzę jej mniej. Duda bardzo chce i za to będzie premia.

— O NIEOBECNOŚCI DONALDA TUSKA W ROCZNICĘ SMOLEŃSKA: Mi osobiście nie brakowało [głosu Donalda Tuska], choć rozumiem, że niejedna osoba oczekiwała [zabrania przez niego głosu]. Nie chcę oceniać czyichś emocji. Powinien był zaistnieć przy tej okazji.

— O TUSKU DALEJ: Pojechał do Smoleńska, ale okazało się, że za nim nie stał sztab prawników. Nikt nie przygotował mu wariantów, na które mógł się zdecydować [tuż po katastrofie].

— O POLSKIEJ POLITYCE ZAGRANICZNEJ: Boję się, że Polska przyzwyczaiła się do tego, że nie uczestniczy w rozmowach o najważniejszych sprawach, które dzieją się w Europie Środkowej. Nie korzystamy z szansy. Powinniśmy mieć wspólny plan  z Ukrainą. Pani premier Kopacz i prezydent Komorowski powinni siąść do stołu z Jaceniukiem czy Poroszenką i rozmawiać. Nie, nie o historii, bez przeglądania się w starych zwierciadłach. Powinni rozmawiać o wspólnym planie.

— WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ W SYGNAŁACH DNIA PR1 O BEZROBOCIU: W najbliższych miesiącach przewidujemy dalszy spadek bezrobocia, z możliwym wejściem w jednocyfrowe bezrobocie w miesiącach wakacyjnych. Dziś pracuje ponad 16 milionów Polaków, czyli najwięcej od 1989 roku. Ta tendencja wzrostu zatrudnienia i spadku bezrobocia wydaje się mieć charakter stały.

— O PLANACH DUDY WS. ZMNIEJSZENIA WIEKU EMERYTALNEGO: Dawanie prostych rozwiązań, jak proponuje Andrzej Duda jest oszukiwaniem Polaków, że wszystko można odwrócić i wszystko będzie wspaniale i nie będzie się to wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Fot. Radio Zet, TVP, RMF FM, TVN24