— KAMIL DURCZOK W ROZMOWIE Z DOMINIKĄ WIELOWIEYSKĄ W TOK FM: “Z całą stanowczością, jasno i wyraźnie chcę powiedzieć: nigdy nie molestowałem żadnej z podległych mi pracownic. Nigdy nie molestowałem żadnej kobiety. Czym innym jest styl zarządzania. Ja jestem cholerykiem, czasem wybuchałem w pracy…”

— DURCZOK O PUBLIKACJI WPROST: “Powiem to jedno zdanie, choć uważam, że to moja absolutnie prywatna sprawa. W wolnym, prywatnym czasie odwiedziłem mieszkanie jednej z moich znajomych ze środowiska medialnego. To, co tam zrobiłem, to jest absolutnie moja prywatna sprawa. To nie było złamanie prawa. Nie wiem, czy policja się tym zajmuje. Mnie łatwo znaleźć”.

— DZIŚ MYŚLĘ JAK PRZEŻYĆ DO JUTRA- mówił Durczok Wielowieyskiej: “Dziś myślę o tym, jak przeżyć do jutra. Pracuję w mediach od 25 lat, widziałem wszystko albo prawie wszystko. Jestem zdemolowanym psychicznie facetem, który trzyma się dzięki temu, że żona, z którą się rozstałem, jest dla mnie oparciem. Bardzo bym chciał jeszcze poprowadzić „Fakty”.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,17414244,Durczok_w_TOK_FM__Nigdy_nie_molestowalem_podleglych.html

— JAROSŁAW KUŹNIAR NA TWITTERZE: Szanowny @LatkowskiS dopiero teraz odczytuję Twoje wieczorne smsy. Z przyjemnością zachowam je dla psychiatrów i policji #WiW w @tvn24 5:55

— WARSZAWA BEZ MOSTU – LIVEBLOG GAZETA.PL: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,17414074,Poniedzialek_na_ulicach_Warszawy__NA_ZYWO_.html

— SPISERSWEB: GOOGLE SZYBKO REAUGUJE I ZDEJMUJE MOST Z GOOGLE MAPS: http://www.spidersweb.pl/2015/02/most-lazienkowski-znika-z-map-google.html

— W PONIEDZIAŁEK PEK W LUBLINIE: 10:20 – spotkanie w Prawosławnym Domu Pomocy Społecznej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, 12:00 – udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji 95-lecia działalności Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (w planie wystąpienie dla mediów)

— KONFERENCJA SLD O PRZYGOTOWANIACH DO WYBORÓN W PARLAMENTARNYCH O 11:30 W ŁODZI.

— FAKT O TUSKU: Walentynki u Tusków. “On truchta, ona na tenisie. Romantyzm wyparował?”.

— ROSJA PCHA NAS DO EUROPY – jak czytamy w RZ: “Przytłaczająca większość z nas chce przekazania Brukseli nowych kompetencji nawet w tak wrażliwych obszarach, jak: polityka zagraniczna, obrona czy imigracja – wynika z najnowszego sondażu Komisji Europejskiej, do którego dotarła „Rzeczpospolita”. Już 40 proc. Polaków chce też zastąpienia złotego przez euro”.

— RZ O POPARCIU POLAKÓW DLA UMOWY O WOLNYM HANDLU Z USA: “ Nie jest także dla nas kontrowersyjna umowa o wolnym handlu, jaką w tej chwili negocjuje ze Stanami Zjednoczonymi Komisja Europejska: za takim rozwiązaniem opowiada się aż 73 proc. respondentów. To znacząco więcej niż średnia w krajach „28”, która wynosi 58 proc. We Francji czy Szwecji poważne wątpliwości budzi możliwość narzucenia przez Waszyngton amerykańskich norm ochrony środowiska czy zabezpieczeń socjalnych, które na Starym Kontynencie są postrzegane jako niższe. Wyraźnie mniej (64 proc.) z nas chce natomiast przyjmowania do Unii kolejnych krajów”.

— 56% CHCE DEBATY, ELEKTORAT PO SCEPTYCZNIE – jak w RZ relacjonuje badanie IBROS Paweł Majewski: “Z badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że ponad połowa Polaków (56 proc.) uważa, że urzędujący prezydent Bronisław Komorowski powinien jeszcze przed pierwszą turą majowych wyborów zmierzyć się w debacie telewizyjnej z pozostałymi kandydatami. Najwięcej zwolenników debaty jest wśród wyborców PiS (83 proc.), czyli partii, której kandydat Andrzej Duda ma najwięcej szans na drugą turę. Ale pogląd ten przeważa również w elektoratach SLD (64 proc.) i PSL (50 proc.). Jedynie zwolennicy PO sceptycznie odnoszą się do takiego pomysłu, choć i tam jest spora grupa zwolenników debaty (36 proc.). Przeciwnego zdania jest 61 proc. zwolenników partii rządzącej”.

— KOMENTARZ MICHAŁA SZUŁDRZYŃSKIEGO DO BADANIA IBRIS DLA RZ: “Jeśli – co jest prawdopodobne – do debaty przed pierwszą turą nie dojdzie, będzie to dla Komorowskiego kłopot. Urzędujący prezydent lubi się bowiem powoływać na wysokie poparcie, którym cieszy się w badaniach opinii publicznej, również wśród wyborców SLD, PSL i PiS. Chce on być nazywany kandydatem obywatelskim. Sprzeciw wobec – wyrażonego przez Polaków w naszym sondażu – oczekiwania na debatę może zatem pogorszyć notowania Komorowskiego”.

— SE O POSŁANCE GUZOWSKIEJ Z PO: Za nasze pieniądze spędziła wakacje w luksusowym hotelu? http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/iwona-guzowska-za-nasze-pieniadze-spedzila-wakacje-w-luksusowym-hotelu_531219.html

— FAKT NA JEDYNCE: Ogórek w sukience za 2290 zł. Jest mi tak ciężko jak wam.

— SE NA JEDYNCE: Ogórek rozstała się z mężem? Z ręki kandydatki SLD zniknęła obrączka.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/magdalena-ogorek-rozstala-sie-z-mezem_531216.html

— MAGDALENA OGÓREK PRZEPĘDZI STARE TWARZE. CZY TAKŻE LESZKA MILLERA? – pisze w GW Agata Nowakowska: “Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta, chce podbić serca ludzi młodych. Podczas sobotniej konwencji wyborczej bardzo wyraźnie kusiła ich antyestablishmentowymi hasłami. Tyle tylko, że za jej plecami stoi Leszek Miller i partia, która po 1989 r. rządziła Polską osiem lat”.

— DALEJ NOWSKOWSKA: “Ogórek zaprezentowała się jako kandydatka, która po wyborczym sukcesie zmiecie wszystko: od nowa napisze prawo, przepędzi z polityki stare twarze, znane od trzech dekad, i „rozbije skutą lodem politykę dwóch partii”, czyli PiS i PO. W kuluarach – niby w żartach – zastanawiano się, czy w ten sposób nie pije aby do Leszka Millera czy szefa jej sztabu Leszka Aleksandrzaka. Czy Magdalena Ogórek będzie wiarygodna dla młodych ludzi, będąc kandydatką partii, na którą głosuje raczej starsze pokolenie? Średnia wieku działaczy siedzących na sali to 50+”.

— JARUBAS BEZ ECHA I DO BÓLU PRZEWIDYWALNY – pisze w RZ Eliza Olczyk: “Konwencja kandydatki SLD była politycznym wydarzeniem minionego weekendu, a polityka PSL przeszła bez echa. Jak na razie wynik obojga jest wielką niewiadomą. (…) Trzecie wystąpienie kandydatki SLD na prezydenta wypadło dużo lepiej niż dwa poprzednie, ale niedoróbek było w nim sporo. (…) Jarubas okazał się do bólu przewidywalny. (…) Zresztą można odnieść wrażenie, że Jarubas, zamiast skierować swoje kroki tam, gdzie go nie znają, od początku kampanii nie wystawił nosa poza własne maleńkie województwo”.

— UNIKANIE DZIENNIKARZY NARAŻA OGÓREK NA ŚMIESZNOŚĆ – pisze dalej Olczyk: “Taktyka unikania konferencji prasowych naraża kandydatkę SLD na śmieszność i utwierdza opinię publiczną w przekonaniu, że nie jest ona przygotowana do pełnienia poważnej funkcji, która wymaga umiejętności znalezienia się w każdej sytuacji”.

— CIMOSZEWICZ W SE O WYPOWIEDZIACH WSPIERAJĄCYCH ROSJĘ: “Agresja Rosji sprawiła, że mamy do czynienia z sytuacją czarno-białą, a nie szaro-szarą. Jest agresor, czyli Rosja, i jest ofiara, czyli Ukraina. To wszystko dzieje się w naszym sąsiedztwie. Polska jest jedynym krajem graniczącym zarówno z napastnikiem, jak i napadniętym. Nasza reakcja powinna być oczywista. Chodzi zarówno o fundamentalne interesy bezpieczeństwa, jak i poczucie przyzwoitości. Zachowanie wielu polityków europejskich, jak i części polskich, to dowód zawstydzającej krótkowzroczności i oportunizmu”.

— DR KOCHAN W SE O KAMPANII:PRETENDENT STARA SIĘ BARDZIEJ: “W świecie biznesu obowiązuje zasada, że pretendent stara się bardziej. Zawsze ten, który aspiruje, walczy, próbuje wyprzedzić lidera. Z kolei mała aktywność prezydenta może być związana z pewnym samozadowoleniem, jakie Bronisław Komorowski i jego otoczenie prezentują. To, co mówi prezydent Komorowski, można streścić słowami piosenki Muńka Staszczyka: „Jest super, jest super, więc o co ci chodzi?”. Pytanie, czy tak postrzega sytuację w Polsce większość wyborców”.

— FAKT O DUDZIE: Tłucze się autobusem, a jego córka terenówką.

— ANNA GIELEWSKA WE WPROST O KULISACH KONWENCJI DUDY: “Dzień przed konwencją, późny wieczór. Na obchód sali przyjeżdża prezes Kaczyński, prosto z posiedzenia klubu PiS w Domu Pielgrzyma Amicus na warszawskim Żoliborzu. Zarządził tam pełną mobilizację posłów w kampanii prezydenckiej, od czego ma zależeć ich miejsce na listach w kolejnych wyborach do Sejmu. W studiu ATM są już Duda i jego żona Agata. – Wszyscy megaciśnienie. Następnego dnia powoli schodziła adrenalina. Dowód, że było dobrze? Prezes podbijający do góry baloniki – puentuje jeden z moich rozmówców z PiS”.

— SZCZECIŃSKA GW O POPARCIU KRZYSTKA DLA KOMOROWSKIEGO: “Wstępując do komitetu Bronisława Komorowskiego, prezydent Szczecina Piotr Krzystek zrzucił maskę bezpartyjnego, która pozwoliła mu wygrać ostatnie wybory samorządowe. Po raz kolejny okazał się wyrachowanym, sprytnym politycznym graczem. Ograł i PiS i PO”.

— JESZCZE LOKALNA GW O KRZYSTKU: “Partia Jarosława Kaczyńskiego Krzystkowi wszystko wybaczy, bo za wszelką cenę chce utrzymać się u władzy w Szczecinie. Popierając kandydaturę Komorowskiego, Krzystek zapewnia sobie parasol ochronny krajowej Platformy. Uniezależnia się całkowicie od Platformy szczecińskiej, z którą przez ostatnie lata miał bardzo napięte relacje. Wchodząc do komitetu Bronisława Komorowskiego, robi krok do przodu. To z nim będzie się musiała liczyć szczecińska Platforma, a nie on z nią”.

— FAKT: 95 milionów na nagrody w rządzie. Za co?

— PEK W RADOMIU O ROLNIKACH: NIKT NIE BĘDZIE WYBIERAŁ MI MINISTRÓW “O losie ministra Marka Sawickiego i doborze współpracowników decydować będę sama – podkreśliła w Radomiu premier. – Przepraszam bardzo, ani ja nie mam ochoty wybierać przedstawicieli central związkowych, a już na pewno rolnicy nie będą wybierać ministra w moim rządzie – stwierdziła premier”. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1378434,Twarde-slowa-premier-Kopacz-do-rolnikow-#Kopacz#rolnicy#premier#PEK

— ASFALT SPŁYWAŁ JAK LAWA- Fakt o pożarze mostu.

— ANDRZEJ LEPPER 2.0 – RZ o Izdebskim: “Sławomir Izdebski, przywódca rolniczego protestu, przypomina byłego szefa Samoobrony”.

— POsłów OŚWIECENIE PRZEDWYBORCZE – na jedynce Gazety Współczesnej o propozycji ograniczenia dopłat przez samorządy do oświetlenia dróg ekspresowych.

— ZUCH POLSKIEJ DYPLOMACJI – Waszczykowski na opiniach RZ o stosunku do słów Schetyny: “Nie możemy ulegać szantażowi, który polega na przekonywaniu, że ten, kto krytykuje ministra Grzegorza Schetynę za wypowiedzi irytujące Kreml, wspiera politykę rosyjską”.

— POLSKA SIĘ DUSI – na jedynce GW: “Im dłużej oddychamy trującym powietrzem, tym krócej żyjemy. Im dłużej nic z tym nie robimy, tym wyższą karę zapłacimy Unii Europejskiej. Wiszą nad nami nawet 4 mld zł!”

— KOPALNIE TOPIĄ BRANŻĘ – na jedynce RZ: “Kryzys na rynku węgla niszczy setki przedsiębiorstw pracujących dla górnictwa”.

— APEL GW WS REPRYWATYZACJI: “Niesprawiedliwość. Trudno inaczej określić sposób, w jaki przebiega w Polsce reprywatyzacja. Żadna ekipa polityczna od 1989 r. nie jest bez winy, żaden rząd nie zmierzył się z tym wyzwaniem. Z powodu reprywatyzacyjnych patologii tracą wszyscy. (…) Państwo nie może dłużej tak poważnej sprawy zostawiać na żywioł, nie może być dłużej bezradne”.

— JANINA OCHOJSKA NA TWITTERZE: dziś #pendolino Kraków-Warszawa o 8.03 nie wzięło mnie na pokład ponieważ nie przysługuje mi wejście przez platformę @PKPIntercityPDP

— URODZINY: Kazimierz Kutz, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Ola Kwaśniewska, Stanisław Skarżyński.

fot. TOK FM/ gazeta.pl