— NIE ŻYJE PROFESOR PIOTR WINCZOREK. Miał 71 lat: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,17378734,Prof__Winczorek_nie_zyje__Wspoltworca_konstytucji_.html

— SZEF CBA BYŁ POD OBSERWACJĄ – pisze w GW Wojciech Czuchnowski: “Nie było spisku generałów tajnych służb, nie ma wątku rosyjskiego, zostaje były minister Sienkiewicz jako główny cel autorów afery podsłuchowej. Powód do odwetu mieliby oficerowie tajnych służb na etatach w spółkach państwowych, których interesom Sienkiewicz zagroził”.

— GW O KONTROLI OPERACYJNEJ SZEFA CBA: “Jednym z pierwszych posądzanych był szef CBA Paweł Wojtunik, do którego przed publikacją podsłuchów przyszedł naczelny „Wprost” Sylwester Latkowski z prośbą o załatwienie rozmowy z Sienkiewiczem. Po wybuchu afery w rządzie uznano relacje Wojtunika z dziennikarzem za niedopuszczalne. Szef CBA został objęty obserwacją, przez jakiś czas był podsłuchiwany”. (…) – Powstała koncepcja spisku Wojtunika i dwóch generałów, w której mjr Palczewski miał odegrać rolę techniczną, pomagać kelnerom w zakładaniu podsłuchów i przekazać je Nisztorowi. Nic z tego nie wyszło, okazało się, że gen. Janicki był z Palczewskim w ostrym konflikcie. To właśnie Janicki wykrył kontakty Palczewskiego z Nisztorem – opisuje rozmówca z ABW”.

— NA POKŁADZIE DUDABUSA M.IN. JOACHIM BRUDZIŃSKI, MARCIN MASTALEREK, ZESPÓŁ BP PIS, WOLONTARIUSZE DUDY, KILKANASTU DZIENNIKARZY. Pierwszy przystanek: Ostrów Mazowiecki.

— PRZEKAZ DUDY PRZED WYJAZDEM: PBK MOŻE NAWET CZYTAĆ Z KARTKI NA DEBACIE https://300polityka.pl/news/2015/02/09/duda-przed-startem-dudabusa-ponawia-apel-o-debate-z-pbk-moze-nawet-czytac-z-kartki/

— ŚLĄSK: DZIENNIK ZACHODNI POTWIERDZA INFORMACJE O WYGRANEJ PIS: “Wybory uzupełniające do Senatu 2015 zakończone. Nowym senatorem został Czesław Ryszka z PiS”.
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3744689,wybory-uzupelniajace-do-senatu-2015-czeslaw-ryszka-nowym-senatorem-z-pis,id,t.html

— DUDA WYGRA WYBORY DZIĘKI ŻONIE I CÓRCE? – tytuł na jedynce Faktu.

— FAKT: PIS POWTÓRZY CUD SPRZED DEKADY? – pisze w Fakcie Mikołaj Wójcik: “Dziesięć lat temu PiS sięgnęło po dwa jesienne zwycięstwa wyborcze – prezydenckie i parlamentarne. Marsz po nie zaczął się 19 marca 2005 r. na konwencji w Sali Kongresowej – pierwszej w Polsce konwencji w iście amerykańskim stylu. Lech Kaczyński wszedł wtedy do gry o prezydenturę. Teraz tą drogą chce podążyć Andrzej Duda. I to wprost tą właśnie drogą”.

— KONKLUZJA WÓJCIKA W FAKCIE: “Niestety, Robert Tyszkiewicz z pewnością zauważył, że na konwencji PiS wybuchła właśnie bomba, której nie zdoła przykryć miałkie zbywanie. Kampania się zaczęła i nie będzie łatwo obronić miejsca w Pałacu”.

— ŻONA I CÓRKA TO TAJNA BROŃ DUDY – pisze Fakt na kolejnej stronie o Dudzie: “Jak widać, jego córka na razie została i pewnie będzie chciała pomóc tacie w kampanii. Młodzi ludzie mogą się z nią utożsamiać. Żona Andrzeja Dudy Agata też budzi sympatię. Jest germanistką, uczy w krakowskim liceum. Na scenie Duda złapał jej rękę, uniósł w geście triumfu. To będzie nowa prezydencka para?”

— DUDA POKAZAŁ LEPSZĄ POŁOWĘ – tytuł na jedynce SE: “Tego się chyba nikt nie spodziewał. Konwencja kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy (43 l.) wypadła lepiej, niż prognozowano! Świetnie dobrany scenariusz, profesjonalna reżyseria, dynamiczna oprawa i emocjonalne przemówienie polityka – wszystko to spowodowało, że Dudzie wróży się pewne wejście do II tury wyborów prezydenckich. Najwięcej oklasków otrzymał jednak nie on, ale jego żona Agata”.

— PREZYDENT ZACZĄŁ SWOJĄ WALKĘ OD FALSTARTU – pisze w RZ Andrzej Stankiewicz: “Konwencje PO i PiS pokazały, że wybory prezydenckie rozstrzygną między sobą te partie. Lepiej wypadł Andrzej Duda, ale to Bronisław Komorowski ma większe szanse. (…) W sztabie PO panuje przekonanie, że Komorowski ma tak wysokie notowania, że trzeba się skupić na tym, aby w kampanii jak najmniej z tych procentów stracić. Na razie jednak prezydent zaczął od falstartu”.

— STANKIEWICZ O WYSTĄPIENIU PBK: “ jego wystąpienie było pełne ogólników i pozbawione energii”.

— PO WYSTĄPIENIU PBK NAWET KRZESŁA ZIEWAŁY – pisze w komentarzu GW Paweł Wroński: “Konwencja PiS zorganizowana z ogromnym rozmachem w warszawskim ATM Studio radykalnie zmieniła warunki prowadzenia kampanii wyborczej. Andrzej Duda do tej pory był mylony z liderem „Solidarności”, a gdy go jednak już ktoś rozpoznawał, widział w nim nudnego i „plastikowego” biurokratę. Czterdziestominutowe przemówienie podczas konwencji tę opinię zmieniło. Było dobrze sformatowane, grało na emocjach związanych z pamięcią o Lechu Kaczyńskim. Pomijało niekorzystne elementy biografii kandydata, na przykład to, że w PiS promował go Zbigniew Ziobro, obecnie pozostający w niełasce. Wystąpienie Dudy szczególnie korzystnie wypadło na tle relacji z posiedzenia Rady Krajowej PO, na którym Bronisław Komorowski wygłosił przemówienie, po którym nawet krzesła ziewały”.

— JESZCZE WROŃSKI: “Nie jest jednak istotne dla większości obserwatorów to, co Andrzej Duda mówi, lecz to, jak Andrzej Duda mówi. Media i wyborcy zwracają uwagę na oprawę, telebimy, konfetti i na to, czy kandydat mówi z głowy, czy czyta z kartki”.

— PRAWICA WIERZY W DUDĘ – pisze w RZ Paweł Majewski: “Pierwszy pojedynek na konwencje wyraźnie wygrała opozycja. (…) nastroje i tak dopisywały. Powszechne było przekonanie, że udany start kampanii Dudy wyprowadził z równowagi rywali. Bo sztabowcom PiS udało się doprowadzić do zderzenia wizerunkowego obu imprez. A to wypada na ich korzyść”.

— MAJEWSKI W RZ O MAŁOSTKOWEJ ZŁOŚLIWOŚCI PO: “Na pół godziny przed rozpoczęciem sobotniej konwencji PiS w Dzienniku Ustaw pojawiło się zarządzenie marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego wyznaczające wybory prezydenckie na 10 maja. Oznacza to, że koszt okazałej imprezy inaugurującej kampanię Andrzeja Dudy będzie się wliczał do limitu wydatków na kampanię, a zorganizowana dzień wcześniej Rada Krajowa PO, na której poparto prezydenta Bronisława Komorowskiego, nie. – To małostkowa złośliwość – komentowano w kuluarach konwencji opozycji”.

— TO BĘDĄ HASŁA W TRAKCIE CISZY WYBORCZEJ 10 MAJA? NA TT PROPONUJE MARCIN KEDRYNA: “Już wiemy jak będą kody w dzień wyborów. #porsche_vs_polonez”

— MAREK JUREK I JAROSŁAW GOWIN WE WSPÓLNYM TEKŚCIE W RZ: “Czas nudnych wyznań miłosnych wobec Brukseli należy zastąpić mocnym polskim „sprawdzam”. I oczywiście równie mocną ambicją kształtowania Europy. Nawet jeśli wymaga to otwarcia oczu na europejskie dylematy”.

— ROSJANIE SZUKAJĄ HAKÓW NA POLSKICH POLITYKÓW – pisze RZ: “Rosyjscy dziennikarze, którzy nakręcili niepochlebny reportaż o Grzegorzu Schetynie, przygotowują kolejny materiał o polskim polityku. Tym razem interesują się prywatną działalnością byłego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Sprawdzają, czy spółka, której był właścicielem, nie werbuje żołnierzy z Europy do walk w Donbasie – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

— RYSZARD KALISZ WCHODZI DO GRY – pisze w RZ Eliza Olczyk: “Coraz większy tłok na starcie prezydenckiego wyścigu. W tym tygodniu zostanie zarejestrowany komitet wyborczy Ryszarda Kalisza”.

— POWTÓRKA Z MONACHIUM – pisze w GW Bartosz T. Wieliński: “Merkel wczoraj w Monachium wspominała reakcję świata na budowę muru berlińskiego w 1961 r. Zachód bezprawnego podziału miasta nie uznał, ale przyjął go do wiadomości. – To realistyczne podejście – mówiła Merkel. Obawiam się, że ten przykład nie pojawił się przypadkowo. Że to Merkel jest pod ścianą. Bojąc się powrotu do konfrontacji z Rosją, dokona wyboru jak Zachód jesienią 1938 r.”

— PUTIN ZWYCIĘŻA NA WSZYSTKICH FRONTACH – pisze w RZ Jędrzej Bielecki: “Z tego wszystkiego Moskwa może wyciągnąć tylko jeden wniosek: wobec tak słabych europejskich przywódców żądania trzeba eskalować dalej”.

— FAKT O PEK: Zabrała wnuczka na sanki. SE: Zostawiła rząd dla wnuka.

— SE: UPADEK LEWICY. KWAŚNIEWSKI W LESIE ZŁAPAŁ ZAJĄCA

— URODZINY: Tadeusz Syryjczyk, Henryk Sawka.

— 3 lata temu odeszła Barbara Marianowska.