— TYTUŁ NA WYBORCZA.PL: Pary proszą w Słupsku, by ślubu udzielił im prezydent Robert Biedroń. Do 9 maja wszystkie terminy zajęte.

— TYTUŁ TEGO SAMEGO TEKSTU W GAZECIE: SŁUPSK JAK LAS VEGAS

— JÓZEF OLEKSY NA JEDYNKACH OBU TABLOIDÓW.

— PIOTR ZAREMBA O JÓZEFIE OLEKSYM: “Józefa Oleksego znał każdy dziennikarz zajmujący się polityką, ale nie będę udawał: znałem go lepiej niż wielu dziennikarzy, lubiliśmy się. Dzwoniłem do niego po raz ostatni w wigilię Bożego Narodzenia. Usłyszałem głos jak z zaświatów. A jednak bardzo się starał być do końca serdeczny i miły”.

— DALEJ ZAREMBA O OLEKSYM: “był ciekaw ludzi innych niż on i jego koledzy, słuchał bez zacietrzewienia krytyki własnych wyborów życiowych. Powiem więcej, ciągnęło go zawsze w stronę ludzi prawicy”

— ZAREMBA O NIEUFNOŚCI GW DO OLEKSEGO: “Lubił nas, „prawicowych dziennikarzy”, i okazywał to. Był bodaj jedynym historycznym liderem SLD traktowanym nieufnie i niechętnie przez „Gazetę Wyborczą”.
http://wpolityce.pl/polityka/228969-lubilem-jozefa-oleksego-odmawiam-dzis-za-niego-wieczny-odpoczynek

— AGATA NOWAKOWSKA I WOJCIECH CZUCHNOWSKI O OLEKSYM W GW: “W oskarżenie, które padło z trybuny sejmowej, uwierzyli prawie wszyscy. Także „Wyborcza” domagała się, by ustąpił. Dwie osoby publiczne spoza SLD wzięły go wtedy w obronę: Jacek Kuroń i Karol Modzelewski”.

— GW NA JEDYNCE Z OKŁADKĄ CHARLIE HEBDO ORAZ NACZELNYMI GAZETY TŁUMACĄCYMI DLACZEGO ‘DZIŚ SĄ CHARLIE HEBDO’

— NIE MAM TAKIEGO WRAŻENIA – GRZEGORZ SCHETYNA O SŁOWACH JACKA ROSTOWSKIEGO O MSZ SIKORSKIEGO odpowiedział na pytanie Krzysztofa Ziemca w RMF: “Nie mam takiego wrażenia, nie mam takiej wiedzy. Będę bronił ministra Sikorskiego i jego funkcjonowania przez 7 lat. Moje dokonania, czy doświadczenia z budżetów zeszłorocznych i z tegorocznego budżetu, przygotowanego w MSZ-cie jest tylko dobre. Wydatki są ograniczane, są przesuwane, akcenty kładzione są gdzieś indziej. To jest coś naturalnego. Trochę dziwię się, że były minister finansów Jacek Rostowski, także przecież były wicepremier, reaguje na te kwestie czy opisuje je… Nie zrobił tego wtedy, kiedy był ministrem finansów a robi to teraz, po kilku latach. Trochę nie rozumiem intencji pana ministra Rostowskiego, ale może dlatego, że ostatnio nie rozmawialiśmy, bo tak jak pan powiedział, byłem w Stanach Zjednoczonych”. http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa/news-grzegorz-schetyna-przyklad-francuski-moze-sie-powtorzyc-musi,nId,1586947

— CZY KTOŚ PAMIĘTA WYSTĄPIENIA CIMOSZEWICZA? – RADOSŁAW SIKORSKI MÓWI PAWŁOWI WROŃSKIEMU W GW: “- Senator Cimoszewicz krytykuje mnie, że korzystałem z rad profesjonalisty. A ja miałem wybór, czy wygłaszać przemówienia, które odbiją się echem w Europie, czy wygłaszać takie przemówienia jak Włodzimierz Cimoszewicz, o których nikt nie pamięta – mówi „Wyborczej” Radosław Sikorski”.

— SIKORSKI O CIMOSZEWICZU: BARDZIEJ PISOWSKA, NIŻ KOMUNISTYCZNA INSYNUACJA: “Sikorski powiedział „Wyborczej”, że emocjonalna reakcja Crawforda na słowa Cimoszewicza go nie dziwi, bowiem Cimoszewicz zasugerował mniej lub bardziej otwarcie, że ambasador jest szpiegiem. – Choć przyznam, że to bardziej przypomina PiS-owską, a nie komunistyczną insynuację. Nie rozumiem też zarzutu dotyczącego brytyjskiego wywiadu, bo chyba wywiad chce dotrzeć do informacji tajnych, a nie do tego, co jest publicznie przedstawione – dodał”.

— SYLWETKA CRAWFORDA na gazeta.pl: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17233397,Zawod__autor_przemowien__Charles_Crawford__konsultant.html

— BĘDZIE WOJNA O PIGUŁKĘ DZIEŃ PO? – jak piszą w GW Renata Grochal i Anita Karwowska: “Według jednego z rozmówców w kancelarii premiera jest mało prawdopodobne, by rząd zdecydował się znieść recepty na „pigułkę po”. – Mamy rok wyborczy i nie ma co wywoływać kolejnej wojny światopoglądowej. Kościół i prawica na pewno będą bardzo aktywne w tej sprawie – ocenia nasz rozmówca”.

— MĘŻYDŁO W TEKŚCIE GROCHAL: “Ale część konserwatystów z PO podkreśla, że to nie będzie decyzja Sejmu, tylko rządu. – Czy ja muszę być za czy przeciwko? Przecież to nie ja będę tych pigułek używał – mówi konserwatywny poseł PO Antoni Mężydło. – Im więcej decyzji w sprawach światopoglądowych będzie zapadać poza Sejmem, tym lepiej, bo skuteczniej. Tak jak było z in vitro, którego częściową refundację premier Tusk wprowadził jako program rządowy, bo Sejm od siedmiu lat nie może uchwalić ustawy”.

— TYTUŁ W FAKCIE: Cichocki odchodzi od Kopacz. “Szef kancelarii pani premier czuł się odsunięty na bok?”

— FAKT: TO NOWA LWICA LEWICY – “Miller stawia na śliczną blondynkę. Czy notowania SLD skoczą w górę?”. Na zdjęciu Faktu Ogórek w stroju kąpielowym podczas wyborów Miss Śląska. To samo zdjęcie w SE.

— KATARZYNA MARIA PIEKARSKA W TVP INFO DZIŚ RANO: Bardzo zaniepokoiło mnie zawieszenie Napieralskiego.

— LESZEK MILLER CHWYTA SIĘ DR OGÓREK – tytuł w GW.

— NIEZNANA KANDYDATKA SOJUSZU JEST MAŁO WIARYGODNA – pisze w GW Agata Nowakowska: “Miller rozpaczliwie próbuje przekonać wyborców SLD, że za wcześnie składać Sojusz do grobu. Skoro na pokładzie są tak świeże kadry jak Magdalena Ogórek. Efekt może być jednak odwrotny: skoro SLD ma słabą, wyciągniętą z kapelusza kandydatkę – nie warto głosować ani na nią, ani na SLD”.

— DALEJ NOWAKOWSKA: WYSZEDŁ NIEZAMIERZONY KABARET: “Polskiej polityce potrzebne są nowe twarze, choć raczej doświadczenie powinny zdobywać najpierw w samorządach czy Sejmie. Nie sposób bowiem bez zażenowania słuchać, jak pani Ogórek chce zmieniać całe (!) polskie prawo. Mimowolny uśmieszek pojawia się, gdy kandydatka SLD apeluje, by młodzi ludzie zostali w kraju. Wyszedł niezamierzony kabaret”.

— RYZYKOWNA DECYZJA SOJUSZU – komentuje na stronach Rzeczpospolitej Eliza Olczyk: “Magdalena Ogórek jako kandydatka na prezydenta to ogromne zaskoczenie dla wszystkich. I gdyby chłodno spojrzeć na decyzję SLD, to jest to jedyny atut tej kandydatury”.

— OLCZYK O KANDYDATURZE OGÓREK: ŻART Z WYBORCÓW: “Przekonanie wyborców do tej kandydatury w ciągu czterech miesięcy, które zostały do wyborów, wydaje się karkołomne. Dlatego pomysł SLD wygląda bardziej na żart z wyborców niż przemyślaną decyzję”. http://www.rp.pl/artykul/1170165.html

— TYTUŁ W FAKCIE: Piechociński w Indiach.

— TYTUŁ SE O KORWINIE: W czasach Viagry każdy może zostać ojcem. FAKT” Koryna Korwin-Mikke: Jetem blisko z kochanką taty.

— FAKT O MARCIE KACZYŃSKIEJ: OTWIERA KANCELARIĘ. Prezydencka córka postanowiła spełnić wolę zmarłego ojca.

— LUDWIK DORN w rozmowie z Elizą Olczyk w RZ: “Moją sytuację mogą porównać do staruszków z wiersza Tuwima: „w czółka całujem cudze dziatki i podlewamy w oknach kwiatki, żyjemy sobie jak Bóg zdarzy, zrywamy kartki z kalendarzy”.

— URODZINY: Jan Ordyński, Michał Owczarczak (kończy 40 lat!).

— URODZINY JUTRO: Lidia Gądek, Piotr Borys, Agata Moszczyńska, Dobrawa Morzyńska, Paulina Kuźniak.