Nadchodzący tydzień w polityce to kolejne obrady Sejmu oraz Senatu – izba wyższa zajmie się budżetem na 2024 rok, tak by najważniejsza ustawa w roku mogła z końcem tygodnia trafić do prezydenta. Z kolei komisja śledcza ds. wyborów kopertowych przesłucha tym razem m.in. byłego szefa MAP Jacka Sasina.

*****

Sasin przed komisją śledczą. W środę komisja śledcza ds. wyborów kopertowych przesłucha byłego wiceszefa MAP Tomasza Szczegielniaka, a następnie byłego szefa MAP Jacka Sasina.

Senat o budżecie. W środę i czwartek obrady będzie kontynuować Senat. Jak zapowiedziała marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, Izba rozpatrzy wówczas ustawę budżetową na 2024 rok.

Rząd o pigułce „dzień po”. Rada Ministrów na środowym posiedzeniu zajmie się nowelizacją Prawa farmaceutycznego – w praktyce są to przepisy dot. przywrócenia dostępności tzw. pigułki „dzień po” bez recepty, zgodnie z zapowiedzią premiera Tuska. Ponadto wysłucha informacji ministra Macieja Berka na temat projektów ustaw skierowanych do Sejmu przez Radę Ministrów od 21 listopada do 8 grudnia 2023 roku.

Posłowie znów na Wiejskiej. W czwartek odbędzie się kolejne – i ostatnie zarazem – styczniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. obywatelskim projektem zmian w Karcie nauczyciela. Zapewne Sejm rozpatrzy też poprawki Senatu – o ile takowe będą – do wspomnianej ustawy budżetowej.

Sejm o działalności TK i KRS. W czwartek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zapozna się z informacją o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2022 roku, a następnie z informacją z działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2022 roku.

Fot. 300POLITYKA