Nadchodzący tydzień w polityce to dalszy ciąg rozmów koalicyjnych – wszak równo za tydzień odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejm nowej kadencji. Na trasę po kraju powróci Donald Tusk – będzie to pierwsze spotkanie przyszłego premiera po wyborach.

Ten tydzień to także posiedzenie RPP na którym może zapaść decyzja o obniżeniu stóp procentowych, a także społeczne obchody w przeddzień Święta Niepodległości, a dzień później – obchody 11 listopada i Marsz Niepodległości.

*****

Tusk we Wrocławiu. W poniedziałek na wrocławskim Jagodnie odbędzie się spotkanie otwarte z liderem Koalicji Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. Będzie to pierwsze spotkanie przyszłego premiera po ostatnich wyborach parlamentarnych.

Spotkanie posłów PiS. W poniedziałek – o czym poinformował na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek – odbędzie się zebranie parlamentarzystów PiS. Spotkanie ma mieć charakter nieformalny i związane jest ze zbliżającym się pierwszym posiedzeniem Sejmu.

Posiedzenie RPP. We wtorek i w środę odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, podczas którego może zapaść decyzja o kolejnej obniżce stóp procentowych. Według prognozy Pekao, listopadowe posiedzenie przyniesie cięcie stóp procentowych o 25 pb

Obchody PiS. W piątek – w przededniu Święta Niepodległości – odbędą się organizowane przez PiS społeczne obchody. W planie jest msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, a wieczorem – Marsz Pamięci, złożenie kwiatów przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego oraz wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Marsz 11 listopada. Jak co roku, 11 listopada – w sobotę – ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. Jak twierdzą organizatorzy, “świętować odzyskanie wolności oraz by podnosić sprawę interesu narodowego”. – Postępująca federalizacja Unii Europejskiej i ograniczanie suwerenności państw członkowskich, wojna na Ukrainie i masowa imigracja, nasilająca się ideologia globalizmu. To wyzwania stojące przed Polską. W ich obliczu duma narodowa jest obowiązkiem – zapowiadają organizatorzy.

Fot. PO/YouTube