Szykuje się kluczowy, ostatni w tej kampanii tydzień – już na jego początku odbędzie się debata TVP z udziałem m.in. premiera Morawieckiego oraz Donalda Tuska. Liderzy największych ugrupowań – jak można przypuszczać – tuż po debacie ruszą w dalszy objazd po kraju. Kampania wyborcza zakończy się o północy z piątku na sobotę i będzie obowiązywać planowo do niedzieli do 21:00.

*****

Debata TVP. W poniedziałek Telewizja Polska organizuje przedwyborczą debatę. Do udziału w programie zaproszonych zostało sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych. Dyskusję poprowadzą Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz-Grochowska, a transmitowana będzie w TVP1, TVP Info i TVP Polonia. W debacie udział wezmą m.in. premier Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Bosak i Szymon Hołownia.

Duda na Śląsku. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tusk w Łodzi. We wtorek lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyjedzie do Łodzi. Będzie to spotkanie w ramach kampanii „Kobiety na wybory”, prowadzonej w różnych miejscach w Polsce. Pierwotnie były premier miał zaplanowany ten punkt w ostatnią niedzielę – ale wizyta została przełożona, zapewne z powodu przygotowań do debaty.

Lewica w trasie. We wtorek we Wrocławiu odbędzie się konwencja programowa Lewicy “Przyszłość jest teraz” z udziałem młodych wyborców i najmłodszych kandydatów. Na środę w Rzeszowie planowana jest konwencja dotycząca polityki senioralnej i łączeniu pokoleń, a w czwartek – spotkanie otwarte 6-tki liderów Lewicy podsumowujące kampanię wyborczą. Piątek to wieczorny finał kampanii na scenie przed PKiN a później przejazd do namiotu Lewicy na Bulwary Wiślane.

Liderzy Trzeciej Drogi w trasie. W nadchodzącym tygodniu liderzy Trzeciej Drogi będą kontynuować objazd po kraj. Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz w środę spotkają się z mieszkańcami Białegostoku, a w czwartek – Tarnowa.

Wybory parlamentarne. W niedzielę odbędą się wybory parlamentarne – Polacy wybiorą tego dnia 460 posłów i 100 senatorów. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 21:00 – wtedy powinniśmy poznać wstępne sondażowe wyniki w badaniu exit-poll.

Fot. Lewica