Marsz Miliona Serc i konwencja mobilizacyjna PiS – to zdecydowanie dwa najważniejsze wydarzenia nadchodzących dni w polityce. Ponadto, premier znów wsiada do PiS-busa a również na początku tygodnia odbędzie się wspólny wiec Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego, w miejscu, gdzie doszło do kontrowersyjnej interwencji policji w stosunku do posłanki KO. Lewica będzie kontynuować trasę po kraju, a TK – przynajmniej w teorii – zajmie się wnioskiem premiera ws. pełnego składu trybunału.

*****

W poniedziałek PMM wsiada DO PiS-busa i jedzie wzdłuż Wisły, do Kraśnika. W planach m.in. spotkanie z mieszkańcami Kraśnika, wizyta u rodziny, odwiedzenie lokalnej firmy. We wtorek PMM otworzy drogę S11 w okolicy Koszalina i spotka się z mieszkańcami Trzcianki w Wielkopolsce na wiecu wyborczym. W czwartek premier weźmie udział w otwarciu Muzeum Historii Polski w Warszawie. W piątek PMM będzie kontynuował kampanijną trasę na Dolnym Śląsku, m.in. w Lubinie.

Wiec Tuska i Trzaskowskiego. W poniedziałek w Otwocku odbędzie się wspólny wiec lidera PO Donalda Tuska oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Politycy KO zapowiedzieli wystąpienie także posłanki Kingi Gajewskiej, wobec której policja użyła środków przymusu bezpośredniego, mimo tego, że zgromadzeni na bieżąco informowali funkcjonariuszy, że chroni ją immunitet parlamentarny a interwencja dotyczyła sprawy tak błahej jak użycie megafonu. W niedzielę, lider KO na wiecu zapowiedział na poniedziałek ujawnienia dokumentów dowodzących, że proceder wydawania wiz trwał w lipcu i sierpniu.

Lewica w trasie. Lewica będzie kontynuować swoją kampanijna trasę busem Ekipy Lewicy. W tym tygodniu na trasie są województwa łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i pomorskie. Podczas spotkań otwartych liderki i liderzy Lewicy spotkają się z mieszkańcami Pabianic, Sieradza i Kielc. Ponadto w sobotę w Gdańsku odbędzie się konwencja Lewicy poświęcona prawom kobiet.

Hołownia w trasie. We wtorek w Polkowicach odbędzie się spotkanie otwarte Szymona Hołowni z mieszkańcami. Na środę zaplanowano konferencję w Wałbrzychu oraz akcję ulotkową. W czwartek lider Polski 2050 będzie na Podlasiu – działania kampanijne w jego okręgu wyborczym.

TK o wniosku premiera ws. pełnego składu. W środę ma odbyć się rozprawa Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wniosku premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca – mówiąc w pewnym uproszczeniu – kwestii rozumienia pełnego składu TK. W praktyce chodzi o to, iż trybunał nie jest w stanie rozpatrzyć wniosku prezydenta Dudy ws. nowelizacji ustawy o SN, która z kolei jest związana z wypłatą środków z KPO.

1000 spotkań kandydatów Trzeciej Drogi z Polakami. Liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz w ramach akcji 1000 spotkań w weekend przejadą całą Polskę. Na trasie znalazły się takie miejsca jak Elbląg, Olsztyn, Ciechanów, Lipno, Łódź, Częstochowa, Gliwice oraz Nowy Sącz. Podczas przystanku w Ciechanowie odbędzie się Forum „Kobiety, do przodu!”, na którym zaprezentowany zostanie program Trzeciej Drogi skierowany do kobiet.

Konwencja PiS. – Jeśli chodzi o nasze kwestie programowe, my już przedstawiliśmy na konwencji programowej, a 1 października [niedziela] mamy po prostu taką konwencję mobilizacyjną, żeby pokazać energię na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej – stwierdził Piotr Müller w TVP1.

Marsz Miliona Serc. Organizowany przez Koalicję Obywatelską Marsz Miliona Serc rozpocznie się w niedzielę na rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie. Zgromadzeni przemaszerują ulicami: Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II, a pochód zakończy się na rondzie „Radosława”.