Początek tygodnia w polityce zdominuje dyskusja o weekendowych wydarzeniach – konferencji programowej PiS i konwencji KO. Na kampanijny szlak powrócą Mateusz Morawiecki i Donald Tusk wspierany przez Rafała Trzaskowskiego.

W Sejmie odbędzie się wysłuchanie publiczne w sprawie rządowego projektu ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie, a Mariusz Błaszczak zatwierdzi umowę ramową na pozyskanie elementów wyrzutni rakietowych HIMARS.

*****

Morawiecki w trasie o emeryturach stażowych. Jak słyszymy od współpracowników premiera, Mateusz Morawiecki w nadchodzącym tygodniu będzie kontynuować objazd po kraju – we wtorek Siedlce i okolice, w piątek warmińsko-mazurskie. – Będziemy rozmawiać z Polakami o emeryturach stażowych – mówią rozmówcy 300POLITYKI.

Tusk i Trzaskowski w trasie. Lider opozycji będzie kontynuować objazd po kraju, promując “100 konkretów na 100 dni” zaprezentowane na weekendowej konwencji KO. Poniedziałkowy wiec Donalda Tuska odbędzie się w Opolu. Także w tym tygodniu w kampanię koalicji włączy się Rafał Trzaskowski – we wtorek w Radomiu odbędzie się spotkanie otwarte z prezydentem Warszawy.

Błaszczak o zatwierdzeniu umowy na Himarsy. W poniedziałek w Toruniu szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdzi umowę ramową na pozyskanie elementów wyrzutni rakietowych M142 HIMARS na potrzeby systemu HOMAR-A.

Kosiniak w Nowym Sączu. W poniedziałek w Nowym Sączu odbędzie się konferencja prasowa prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, posłanki Urszuli Nowogórskiej oraz kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu. Temat: Trzecia Droga gwarantem interesów polskich przedsiębiorców i rolników.

Wysłuchanie publiczne ustawy o ochronie małoletnich. We wtorek na sejmowej komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii odbędzie się wysłuchanie publiczne w sprawie rządowego projektu ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie.

Duda w Krynicy. W środę i czwartek w Krynicy Zdroju prezydent Andrzej Duda i prezydent Gitanas Nauseda oraz premier Korei Han Duck-soo wezmą udział w Krynica Forum 2023.

Kolejna konwencja Lewicy. W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja Lewicy o usługach publicznych, a w niedzielę – spotkanie liderów z mieszkańcami Teresina, którzy „tracą dorobek życia na rzecz budowy CPK”. Ponadto w planie, od poniedziałku do piątku, trasa po województwach zachodniopomorskim i pomorskim oraz kujawsko-pomorskim. Od Szczecina, przez Kołobrzeg, Słupsk, Gdańsk i wiele innych.

Fot. PiS/Twitter