Nadchodzący tydzień w polityce to przede wszystkim posiedzenie Sejmu, ostatnie przed wakacyjną przerwą, wręczenie prezydentowi Dudzie uchwały PKW w sprawie stwierdzenia wyniku wyborów prezydenckich, a także posiedzenie Rady Mediów Narodowych w sprawie powołania prezesa TVP i sejmowe prace nad prezydenckim projektem ustawy o Funduszu Medycznym.

*****

Sejmowa komisja o Funduszu Medycznym. W poniedziałek o 19:00 odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, na której odbędzie się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o Funduszu Medycznym. Pierwotnie posłowie mieli zająć się propozycją PAD w zeszłym tygodniu, ale posiedzenie zostało przeniesione.

Wręczenie PAD uchwały PKW. We wtorek o 17:30 na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystości wręczenia prezydentowi uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie stwierdzenia wyniku wyborów prezydenckich.

Posiedzenie Sejmu przed przerwą. W środę o 10:00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu – ostatnie przed wakacyjną przerwą, nie licząc Zgromadzenia Narodowego 6 sierpnia. W porządku m.in. ślubowanie członków tzw. komisji ds. pedofilii, a także wybór jej przewodniczącego.

Posiedzenie RMN. W piątek ma odbyć się zdalne posiedzenie Rady Mediów Narodowych, która zajmie się powołaniem prezesa zarządu TVP. – Ta sprawa będzie na pewno omawiana, ponieważ porządek dzienny powstaje w ten sposób, że są zgłaszane propozycje przez wszystkich członków Rady. Przewodniczący rady nadzorczej oddelegowany na prezesa to siłą rzeczy sytuacja tymczasowa i wymaga ona zmiany. Na pewno ten temat się pojawi – powiedział Krzysztof Czabański w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Fot. Sejm