PAD w USA. W środę w USA prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem. Wcześniej, w poniedziałek głowa państwa podpisze w Warszawie umowę programową z Krajową Radą Izb Rolniczych, a po południu w Wierzchosławicach – umowę programową z NSZZ “S” RI oraz spotka się z mieszkańcami Tarnowa. We wtorek planowana jest wizyta na Podhalu, a w czwartek wieczorem – wywiad u Bogdana Rymanowskiego w Polsacie. W piątek odbędą się kolejne spotkania w kraju, ale nasi rozmówcy zastrzegają, że cały plan może się zmienić z uwagi na wizytę w USA.

Nowy etap kampanii Trzaskowskiego. W poniedziałek sztab Rafała Trzaskowskiego rozpoczyna nowy etap kampanii akcją “Raport o stanie państwa”. W ciągu ostatnich 120 godzin kampanii każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi. Pierwszy temat to praca i bezpieczeństwo pracy. W poniedziałek Rafał Trzaskowski spotka się z przedstawicielami różnych związków zawodowych w tym z OPZZ oraz związkiem pracowników LOT, a także przedstawicielami związków zawodowych pielęgniarek oraz kolejnych branż. W ciągu kolejnego tygodnia Trzaskowski odwiedzi też Podkarpacie i Lubelszczyznę.

Duży door to door Hołowni. Jak mówią sztabowcy Szymona Hołowni, we wtorek planowana jest konferencja prasowa kandydata o polskiej polityce zagranicznej, a w środę – największy “door to door w Polsce”. W całym kraju, w miasteczkach, miastach i na wsiach, ma odbyć się wielki door to door.

Hołownia o polityce zagranicznej. Jak mówią nam sztabowcy niezależnego kandydata, spodziewana wizyta prezydenta w USA na nowo otworzy temat jednego z najważniejszych uprawnień prezydenta – współdecydowania o kierunkach polityki zagranicznej. Hołownia chce wykorzystać to, żeby w debacie zaistniało na nowo jego podejście do pozycji Polski w polityce międzynarodowej.

I tura wyborów prezydenckich. Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w niedzielę. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną, czyli w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie dla chętnych. O urząd prezydenta walczy 11 kandydatów. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Ewentualna druga tura odbędzie się 12 lipca.

Fot. KPRP