Nadchodzący tydzień to przede wszystkim dalszy ciąg kampanii prezydenckiej – swoje konwencje organizują Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Senat zajmie się ustawą budżetową na 2020 rok, a Andrzej Duda podpisze ustawę o 13. emeryturze.

*****

Dalszy ciąg kampanii prezydenckiej. Najbliższe dni w polityce to dalszy ciąg wyścigu o Pałac Prezydencki. W poniedziałek o 18:00 w Piasecznie odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Tego dnia Władysław Kosiniak-Kamysz będzie przebywać w województwie dolnośląskim – w planie jest konferencja oraz spotkania z mieszkańcami. Szymon Hołownia na piątek ma zaplanowane spotkanie w Szczecinie, a w sobotę w Stargardzie. Sztab PiS nie udostępnił na razie informacji o aktywności Andrzeja Dudy, choć mówi się o nadchodzącej konwencji programowej – dokładny termin nie jest jednak znany.

Tusk w Białymstoku. W poniedziałek w BIałymstoku rozpoczyna się Festiwal Dyplomatyczny. Wykład inauguracyjny wygłosi przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. – Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek odniosę się do niej publicznie w Białymstoku – napisał kilka dni temu były premier na Twitterze.

Spotkanie PAD z Wojciechowskim. W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z ministrami rolnictwa ośmiu państw Unii Europejskiej (Bułgaria, Czechy, Estonia, Węgry, Litwa, Łotwa, Rumunia, Polska) oraz komisarzem Unii Europejskiej ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Spotkanie rozpocznie się o 10:00, a na 10:35 zaplanowano briefing prasowy.

Podpisanie ustawy o 13. emeryturze. We wtorek prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Żyrardowie, gdzie o 15:00 dokona uroczystego podpisania ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów, częściej nazywanej ustawą o 13. emeryturze.

Senat o budżecie na 2020 rok. We wtorek o 15:00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Senatu, w trakcie którego zostanie rozpatrzona ustawa budżetowa na 2020 rok. Senatorowie zapoznają się ponadto z informacjami: o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec–grudzień 2019 r. (przewodnictwo Finlandii w Radzie Unii Europejskiej), a także o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w roku 2018.

Konwencja Kidawy-Błońskiej. – Serdecznie zapraszam was na 29 lutego do Warszawy na moją konwencję. Zapraszam was wszystkich. Zapraszam wszystkich, którym zależy na demokratycznej Polsce, którym zależy na wolności – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. 29 lutego wypada właśnie w najbliższą sobotę.

Konwencja Kosiniaka-Kamysza. – Jeżeli dzisiaj Kosiniak-Kamysz ma ponad 10%, a Kidawa-Błońska ma ponad 20%, mamy dopiero początek kampanii. Jest start. My jesteśmy przygotowani do boju, kandydat będzie gryzł trawę, będzie ciężko pracował. Konwencją otwarcia 29 lutego w Rzeszowie pokazujemy, że nawet w trudnym terenie jesteśmy i pokazujemy, że mamy kandydata, który jest przygotowany do tego, żeby być prezydentem – mówił Piotr Zgorzelski w Radiu Plus, zapowiadając konwencję kandydata PSL.

Fot. Twitter Donalda Tuska