Dodatkowe posiedzenie parlamentu. Piątkowe posiedzenie Sejmu rozpocznie się o 11:00 od I czytania rządowego projektu ustawy zakładającego obniżenie akcyzy za energię elektryczną. Na 13:00 zaplanowano II czytanie, a głosowanie nad przyjęciem – między 13:45 a 14:00. Z kolei o 17:00 rozpocznie się posiedzenie Senatu, który zajmie się wspomnianą nowelizacją.

Posiedzenie komisji zdrowia. W trakcie dodatkowe posiedzenia Sejmu, w piątek o 13:00 zbierze się sejmowa komisja zdrowia, na której minister zdrowia Łukasz Szumowski ma przedstawić informację ”na temat nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia oraz na temat wyjazdowego posiedzenia kierownictwa Ministerstwa Zdrowia w Serocku”.

Możliwa publikacja nowelizacji ustawy o SN. Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym – odwracającą tzw. emerytalną czystkę, czyli przywracającą sędziów do pracy, w tym Małgorzatę Gersdorf – ale ta w dalszym ciągu nie została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Możliwe, że nastąpi to właśnie w okresie świątecznym, być może już w nadchodzącym tygodniu.

PAD w Wielkopolsce. W czwartek prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w województwie wielkopolskim. O 12:30 w Poznaniu weźmie udział we mszy świętej w intencji Powstańców Wielkopolskich, a o 14:05 złoży wieniec na mogile gen. Stanisława Taczaka. O 16:40 PAD weźmie udział w uroczystościach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z kolei o 14:45 w Mosinie prezydent weźmie udział w uroczystości patriotycznej w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim.

Fot. 300POLITYKA