W niespełna 4-minutowym kongresowym materiale video – który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza – PiS podsumowuje swoje półtoraroczne rządy, podkreślając przede wszystkim gospodarcze sukcesy: 500+, obniżenie wieku emerytalnego, niskie bezrobocie czy podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie stawki godzinowej.

Rozmówcy 300POLITYKI podkreślają, że nie jest to spot – i nie ma nawet go w planach – ale właśnie materiał przygotowany specjalnie na kongres.

Materiał video może potwierdzać zapowiedzi niektórych polityków obozu Zjednoczonej Prawicy, iż PiS na kolejne 2 lata – aż do wyborów – postawi przede wszystkim na gospodarkę oraz innowacyjność i skręci trochę w kierunku centrum.

Inne wymienione dokonania rządu Beaty Szydło to m.in. darmowe leki dla seniorów, podniesienie emerytur, wprowadzenie zakazu odbierania dzieci ze względu na biedę, program „Za życiem”, obowiązek szkolny od 7 roku życia, odbudowa przemysłu stoczniowego, inwestycje w górnictwo, plan Morawieckiego, uszczelnienie systemu podatkowego czy rekordowy niski deficyt budżetowy.