Dopiero 5-7 lipca Sejm zajmie się wnioskiem o odwołanie Mariusza Błaszczaka z funkcji szefa MSWiA – dowiaduje się 300POLITYKA. Zgodnie z regulaminem Sejmu, do rozpatrzenia mogłoby dojść jeszcze na drugim czerwcowym posiedzeniu.

Sejmowa komisja administracji ws. wniosku PO zbierze się 4 lipca o 15:00, więc dopiero po tej dacie wniosek może zostać poddany pod głosowanie. Wcześniej planowano, że posiedzenie komisji odbędzie się 20 czerwca o 15:30, ale zostało odwołane. Gdyby komisja zaopiniowała wniosek, do głosowania mogłoby dojść w przyszłym tygodniu.

Niewykluczone, że rozpatrzenie wniosku zostało przeniesione na lipiec z powodu kolejnych medialnych informacji o sprawie Igora Stachowiaka, śmierci na komisariacie – tym razem w Częstochowie, o czym pisał „Fakt” – a także z powodu nagrania opublikowanego przez Polsat News, na którym Jan Szyszko wręcza kopertę Mariuszowi Błaszczakowi.

Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się już w wakacje, kiedy wyborcy z reguły mniej interesują się polityką. Natomiast na najbliższym, przyszłotygodniowym posiedzeniu 20-22 czerwca Sejm zakończy prace nad zmianami w KRS i tzw. dużym projektem dot. sądów.

Fot. Sejm