Na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się za 2 tygodnie, 3-4 listopada, odbędzie się II czytanie projektu ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej w tej sprawie będzie musiało odbyć się głosowanie nad uzupełnieniem porządku obrad, ponieważ zgłoszono sprzeciw i jest to punkt sporny.

Niewykluczone, że na tym posiedzeniu Sejm zajmie się także kolejnymi projektami dot. Trybunału. To, że takie ustawy się pojawiają, wynika z art. 39 projektu ustawy o statusie sędziów TK.

W trakcie posiedzenia poniedziałkowej komisji Stanisław Piotrowicz mówił: – Na pewno w ciągu najbliższych dni, ale nie mam takiej pewności, czy w tym tygodniu. Być może nieco później. Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. To też będzie zależało od wielu innych obowiązków.

Pewne jest natomiast, że za 2 tygodnie posłowie rozpatrzą dwa projekty dot. podatku handlowego. Rządowy zakłada zawieszenie nowej daniny do 1 stycznia 2018 roku, posłów Nowoczesnej – uchylenie podatku. Pierwsze czytania zaplanowano na środę, 3 listopada, na 17:45.

Fot. Sejm